مذاکرات آمریکا با تایوان بر سر فروش پهپادهای پیشرفته

به گزارش وبلاگ اسبیکو، ایسنا نوشت: خبرگزاری رویترز به نقل از شش منبع مطلع آمریکایی گزارش داد، این کشور در حال مذاکره بر سر فروش دست کم چهار فروند پهپاد پیشرفته مدل SeaGuardian برای نخستین بار به تایوان است؛ پهپادهایی که قادر به رصد حوزه ارضی و دریایی وسیعی هستند.

مذاکرات آمریکا با تایوان بر سر فروش پهپادهای پیشرفته

به گزارش خبرگزاری رویترز، پهپادهای SeaGuardian بردی معادل 6000 مایل دریایی (11100 کیلومتر) دارند که خیلی بیشتر از برد 160 مایلی مجموعه پهپادی فعلی آن است. تایوان با دریافت این پهپادهای پیشرفته از آمریکا ظرفیت بیشتری برای تجسس از چین و رصد نیروی هوایی، موشکها و دیگر تاسیسات آن را به دست می آورد.

دو منبع گفتند که وزارت امور خارجه آمریکا به طور ضمنی با فروش این پهپادها موافقت نموده اما به گفته یکی از این منابع، مشخص نیست مقامهای آمریکایی با صادرات این پهپادها با ضمیمه بودن سلاحهایشان موافقت نموده باشند.

به گفته دو نفر از این منابع این معامله باید از سوی نمایندگان کنگره آمریکا تصویب گردد و احتمالا اعلامیه رسمی مربوط به این توافق ماه آینده میلادی به دست این نمایندگان خواهد رسید. کنگره آمریکا ممکن است توافق نهایی را بلوکه کند.

فروش این پهپادها به تایوان مطمئنا باعث خشم چین که این جزیره را جزئی از خاک خود می داند، خواهد شد.

سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا روز پنجشنبه قانونی را مطرح کردند که جلوی صادرات، انتقال یا تجارت بسیاری از پهپادهای پیشرفته به کشورهایی که همپیمان نزدیک آمریکا نیستند را می گیرد.

311312

منبع: خبرآنلاین

به "مذاکرات آمریکا با تایوان بر سر فروش پهپادهای پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات آمریکا با تایوان بر سر فروش پهپادهای پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید