فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، فراخوان جذب عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد تا پایان آبان ماه جاری به وسیله سایت این دانشگاه اعلام می گردد.

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، با توجه به این که 37 سال از عمر تاسیس دانشگاه آزاد گذشته است، بسیاری از اساتید پیشکسوت این دانشگاه در حال بازنشستگی هستند به همین منظور این دانشگاه برای تامین نیروی انسانی در بخش اعضای هیات علمی تا انتها آبان ماه جاری اقدام به انتشار فراخوان جذب خواهد نمود.

دکتر محمد مهدی طهرانچی در این رابطه به وبلاگ اسبیکو گفت: دانشگاه آزاد کوشش دارد تا سال 1404 این دانشگاه به انتخاب اول دانشجویان تبدیل گردد یعنی این که اساتید دانشگاه باید سرآمدان حوزه دانشگاهی باشند و حضور در دانشگاه آزاد را به دانشگاه های دولتی ترجیح بدهند.

رییس دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: این فراخوان تا انتها آبان ماه اعلام خواهد شد اما هنوز در خصوص تعداد جذب، تصمیم نهایی را نگرفته ایم و بنا داریم جریان ورود اعضای هیات علمی به دانشگاه یک جریان با طراوت باشد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد یک به 43 است، اظهار کرد: برای این دانشگاه آزاد وضعیت یک به 50 تعیین شده بود؛ ضمن اینکه در بعضی از رشته ها مثل کشاورزی و علوم پایه این نسبت به عدد یک به 17 و 15 نیز می رسد، بنابراین وضعیت استاد و دانشجو با توجه به شرایط هر رشته ، متفاوت است.

رییس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم اولویت های علمی را در پذیرش و جذب اعضای هیات علمی نادیده بگیریم چرا که سازوکار جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد همان ساز و کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تاکید نمود: آیین نامه جذب اعضای هیات علمی همان آیین ­نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. اعضای هیات جذب مرکزی در دانشگاه آزاد بر حسب روند قانونی انتخاب می شوند و اعضای هیات ممیزه دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی توسط وزیر بهداشت و در رشته های غیر پزشکی توسط وزیر علوم تعیین می شوند .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید