عبور از نزدیکی های خورشید ، آیا مدارگرد پارکر پیروز به ثبت شراره ها شده است؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا به تازگی از کنار خورشید عبور کرد و این موضوع دانشمندان را فوق العاده هیجان زده نموده است.

عبور از نزدیکی های خورشید ، آیا مدارگرد پارکر پیروز به ثبت شراره ها شده است؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو و به نقل از وب سایت اسپیس، کاوشگر خورشیدی پارکر در سیزدهمین حرکت نزدیک خود به خورشید یا حضیض، روز سه شنبه (امروز) در ساعت 10:34 به وقت تهران به فاصله 8.5 میلیون کیلومتر از سطح خورشید رسید. و البته این حضیض زمانی به وجود آمد که خورشید به طور قابل توجهی فعال بوده و لکه ای به میزان زمین را در خود جای داده است و اخیرا شراره های خورشیدی و طوفان های ژئومغناطیسی را به بیرون پرتاب نموده است. پارکر هنوز در طول برخورد نزدیک خود با خورشید با چنین فعالیتی روبرو نشده است، اما دانشمندان امیدوارند که این بار، فضاپیما ممکن است انفجاری را ثبت کند.

رئوفی، دانشمند پروژه کاوشگر خورشیدی پارکر از آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز (JHUAPL) که این مأموریت را مدیریت می نماید، در بیانیه ای گفت: تا به امروز به هنگام یک رویداد خورشیدی به این میزان به خورشید نزدیک نبوده ایم. داده ها کاملا تازه خواهند بود و ما قطعا چیزهای زیادی از آن خواهیم آموخت.

بیشتر بخوانید:

  • مشاهده یک لکه غول پیکر بر روی خورشید | آیا باید نگران باشیم؟

هنگامی که پارکر در سال 2018 به فضا پرتاب شد، خورشید در حداقل فعالیت قرار داشت؛ دوره ای آرام در چرخه 11 ساله خورشیدی. اما فعالیت در حال حاضر نسبت به حداکثری که پیش بینی می گردد در سال 2025 رخ دهد، افزایش یافته و خورشید در حال حاضر فعال تر از پیش بینی دانشمندان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "عبور از نزدیکی های خورشید ، آیا مدارگرد پارکر پیروز به ثبت شراره ها شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور از نزدیکی های خورشید ، آیا مدارگرد پارکر پیروز به ثبت شراره ها شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید