رنجبر: کمانم را فروختم که دیگر به تیروکمان برنگردم

به گزارش وبلاگ اسبیکو، دارنده مدال نقره میکس بازی های پارالمپیک ریو گفت: بعد از بازی های پارالمپیک ریو تمام تجهیزات و کمانم را فروختم و سعی کردم ذهنم را از تیروکمان باز کنم.

رنجبر: کمانم را فروختم که دیگر به تیروکمان برنگردم

ابراهیم رنجبر در گفت وگو با وبلاگ اسبیکو اظهار کرد: از سال 78 فعالیتم را در رشته ریکرو معلولان آغاز کردم و تا سال 81 این فعالیت ادامه داشت که به دلیل مسائل جسمی تا مدتی کمان را کنار گذاشتم اما از سال 85 مجددا در رشته ریکرو معلولان به صورت جدی فعالیتم را آغاز کردم و تا پارالمپیک ریو توانستم در بخش انفرادی و تیمی در مسابقات آسیایی و جهانی پارالمپیک به مدال های قابل توجهی دست پیدا کنم. در پارالمپیک ریو نیز در بخش انفرادی به مدال برنز و در میکس به مدال نقره این بازی ها دست یافتم.

او گفت: از سال 2017 دیگر انگیزه ای برای فعالیت در رشته تیروکمان نداشتم. با وجود این که از سال 2017 تغییر رشته دادم و فعالیتم را در کامپوند آغاز کردم اما بعد از مدتی دیگر انگیزه ای برای فعالیت در تیروکمان نداشتم و سعی کردم با فروش تجهیزات و کمانم ذهنم را از رشته تیروکمان باز کنم. در آن زمان فضا به شکلی نبود که بخواهم دوباره این رشته را ادامه دهم و سعی کردم جای خود را به جوان ها بدهم.

رنجبر در پاسخ به این پرسش که چرا در کار مربی گری فعالیت خود را ادامه ندادید، اضافه کرد: دیگر دوست نداشتم زندگی خود را وقف رشته تیروکمان کنم. من شب و روز خود را برای تیروکمان گذاشته بودم و واقعا فرصتی برای رسیدگی به امور شخصی خود نداشتم. سعی کردم از سال 2017 به طور کلی ورزش را کنار بگذارم تا بتوانم به فعالیت های شخصی خود بپردازم. الان نیز هیچ کار ورزشی انجام نمی دهم و دوست ندارم دیگر به تیروکمان فکر کنم.

این عضو پیشین تیم ملی ریکرو معلولان اضافه کرد: چندین سال است که تیروکمان را کنار گذاشتم و در جریان اخبار مسابقات در بخش افراد سالم و معلولان قرار ندارم و دوست ندارم که اخبار تیروکمان را دنبال کنم.

وی: آن قدر برای تیروکمان در گذشته وقت گذاشتم که نظم زندگی ام به هم خورده بود و واقعا از آن شرایط خسته شده بودم. همه چیز من تحت شعاع تیروکمان قرار گرفته بود. حتی تغییر رشته از ریکرو به کامپوند نیز من را مجاب به ماندن در رشته تیروکمان نکرد. از همان زمان سعی کردم کم کم از تیروکمان خارج شوم تا بتوانم به زندگی شخصی خود بپردازم. الان نیز پشیمان نیستم.

رنجبر در پایان گفت: با وجود این که عملکرد موفقی در تیروکمان معلولان داشتم و در بازی های پارآسیایی گوآنجو و اینچون به مدال انفرادی و تیمی دست پیدا کردم اما دیگر انگیزه ای برای ماندن در این رشته نداشتم. از تیروکمان خارج شدم تا افق دیگری را در زندگی تجربه کنم. الان نیز پشیمان نیستم و خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا بتوانم به زندگی شخصی خود بیش تر رسیدگی کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رنجبر: کمانم را فروختم که دیگر به تیروکمان برنگردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنجبر: کمانم را فروختم که دیگر به تیروکمان برنگردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید