در روزهای سرد سال چگونه ایمنی بدن را بالا ببریم؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا، برای هرچه ایمن تر زندگی کردن در روزهای سرد سال، بعضی نکات ایمنی را یادآوری نموده است:

در روزهای سرد سال چگونه ایمنی بدن را بالا ببریم؟

اقدامات خانگی

سیستم های گرمایشی خود را آنالیز کنید و این که آیا این سیستم ها به وسیله سرویس کار حرفه ای نصب شده اند، درست کار می نمایند، و دارای تهویه هستند. بازرسی شومینه از نظر تمیز بودن آن و آنالیز دودکش ها لازم است. تمام وسایل گازسوز باید دارای یک دودکش مستقل و منتهی به فضای بیرون باشد. مطمئن باشید که یک منبع امن حرارت متناوب و سوخت جایگزین در دسترس است. مطمئن باشید که در شرایط اضطراری از گاز مونوکسید کربن ناشی از وسایل گاز سوز می توانید جلوگیری کنید. نصب یک آشکار ساز گاز مونوکسید کربن لازم است چون این گاز بی رنگ و بی بو بوده و قدرت آن مرگ آور است. بدانید که علائم مسمومیت با این گاز شامل سردرد، تهوع، و گیجی است.

برای سوار شدن به ماشین: ماشین خود را برای استفاده از آن در آب و هوای سرد به طور کامل آنالیز کنید.

از سالم بودن سیستم های فنی خودرو به ویژه سیستم گرمایی و برف پاک کن ها اطمینان حاصل کنید. به همراه داشتن وسایل ایمنی و نقشه محل و همین طور شماره مراکز ضروری می تواند مفید باشد. قبل از مسافرت در زمستان حتما یک بار به طور آزمایشی هم که شده، چرخ های ماشین خود را چک کنید. داشتن لاستیک اضافه به همراهتان بسیار لازم است. به همراه داشتن قطب نما و نقشه، چراغ قوه، رادیو، باتری اضافی، جعبه یاری های اولیه، کیسه های پلاستیکی، آب و غذا، پتو، کیسه شن و ماسه، کابل تقویت نماینده، لازم است.

قبل از برنامه ریزی برای سفر باید در خصوص شرایط آب و هوایی پیش بینی های کامل داشته باشید.

تجهیز در مواقع اضطراری

برای شرایط اضطراری باید به طور کامل آماده باشید. در اختیار داشتن مواد غذایی که احتیاج به گرم کردن ندارند لازم است. اطمینان حاصل کنید که تلفن همراهتان کاملا شارژ دارد. یک جعبه اضطراری شامل باطری، چراغ قوه، رادیو، احتیاجهای ضروری کودک به همراه داشته باشید. نحوه ترمز کردن در زمین های خیس و یخ زده را باید از قبل فراگرفته باشد. در صورتی که قفل اتومبیل یخ زده باشد، از حرارت فندک یا کبریت برای باز کردن آن بهره ببرید. میدان دید خود را آنالیز کنید. در زمستان لازم است که تیغه برف پاک کن ماشین را عوض کنید. مطمئن باشید که دریچه های گرم کن شیشه به درستی کار می نماید. آرام رانندگی کنید و برای این کار صبر و حوصله داشته باشید.

چراغ های جلویی را باید در طول روز هم روشن گذاشت. بعضی شرکت های بیمه در اروپا از پرداخت خسارت تصادفات در صورتی که راننده این چراغ ها را روشن نکرده باشد، خودداری می نمایند. اما این چراغ ها را نباید هیچگاه در هوای مه آلود روشن کرد، چون قطرات آب باعث انعکاس شدید نور روشن شده و محدوده دید را بدتر می کند.

عابران پیاده، موتور سوارها و دوچرخه سوارها بهتر است لباس های روشن دارای شب رنگ بپوشند.

اقدمات احتیاطی برای خارج از خانه

بسیاری از مردم وقت خود را در زمستان خارج از خانه می گذرانند و علاوه بر مسافرت، اقدام به ورزش های زمستانی می نمایند. فعالیت در فضای باز می تواند بعضی خطرات ایمنی را به همراه داشته باشد. اما شما می توانید با رعایت بعضی موارد، برای این خطرات آماده باشید.

پوشیدن لباس مناسب در فضای باز لازم است. بهتر است لباس ها را به صورت لایه ای بپوشید تا با آغاز عرق ریزی و افزایش دمای بدن بتوانید چند لایه از آن را بر دارید و در صورت احتیاج دوباره آن ها را بپوشید.

برای تکه های یخ زده زمین شن و ماسه به همراه داشته باشید. از مقدار سرمای بیرون مطلع باشید. کیت های اضطراری را برای خطرات احتمالی به همراه داشته باشید.

اگر زمین لغزنده است یا به کوهنوردی می روید، کفش هایی را بهره ببرید که با آنها نلغزید. اگر ورزش های زمستانی مانند اسکی انجام می دهید، از کلاه مخصوص بهره ببرید. برای محافظت از چشم ها، در مقابل درخشش برف و یخ از عینک های آفتابی بهره ببرید. اگر هوا تاریک است، از لباس های منعکس نماینده نور بهره ببرید. کرم ضد آفتاب را در هوای سرد نباید فراموش کنید.

منبع: ایرنا زندگی

به "در روزهای سرد سال چگونه ایمنی بدن را بالا ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای سرد سال چگونه ایمنی بدن را بالا ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید