دارندگان کدام خودرو ها مشمول حذف یارانه هستند؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه 98 از معیار قرار دادن خودروها برای حذف یارانه افراد پر درآمد اطلاع داد.

دارندگان کدام خودرو ها مشمول حذف یارانه هستند؟

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ اسبیکو، حسین میرزایی, سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه سال 98 در گفت و گو با وبلاگ اسبیکو، بیان نمود: نارضایتی 9 درصدی از حذف یارانه ها که در فضای مجازی و رسانه ای منتشر می گردد هنوز مربوط به سری قبل حذف یارانه ها که مشمول 163 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر می گردد و سری دوم حذف یارانه ها در حال حاضر در مرحله ارزیابی و اطلاع رسانی است.

او ادامه داد: هدف گذاری ما برای حذف میلیونی پر در آمدها یعنی 24 میلیون نفری است اما به دلیل اختلالی که در سیستم ارسال پیامک و مسائل حساب سرپرستان بعضی خانوار در سازمان هدفمند سازی رخ داد کمی روند حذف با کندی انجام می گردد.

میرزایی بیان نمود: نوع اتومبیل و قیمت آن نیز یکی از شاخص های حذف یارانه منظور می گردد اما اینکه دارندگان کدام خودروها مشمول حذف یارانه می شوند صحیح نیست هرچقدر رقم خودروها افزایش پیدا کند رتبه اعتباری خانواده ها نیز افزایش پیدا می نماید. ما 7 هزار نوع خودرو در بانک اطلاعاتی خود داریم.

این مقام مسئول ادامه داد: این موضوع درباره ملک نیز صدق پیدا می نماید. مناطق زندگی و متراژ منازل هم بیانگر دهک خانوارهاست.

حل معضل حذف یارانه به قیمت خرید جهیزیه و تراکنش های بالا!

او در پاسخ به این سوال که معیار آنالیز تراکنش های بانکی چند ماه است؟ کفت: متوسط تراکنش های اقتصادی 4 ماهه ابتدایی سال 98 معیار سازمان برنامه و بودجه کشور است.

میرزایی در جواب یکی از سوالات کاربران وبلاگ اسبیکو مبنی بر اینکه اگر فردی در 4 ماه ابتدایی سال 98 اقدام به خرید برای منزل یا جهیزیه نموده باشد و تراکنش های وی افزایش پیدا نموده باشد نیز مشمول حذف یارانه می گردد؟ گفت: در چنین شرایطی آن ها با اعتراض در سامانه مذکور و ارایه توضیحات دقیق برطرف موضوع شده و یارانه آن ها پرداخت می گردد.

سخنگوی تبصره 12 بودجه 98 بیان نمود: معین تکلیف کسانی که قبلا یارانه هایشان قطع شده اما هم اکنون نیازمند دریافت یارانه هستند در حیطه وظایف سازمان هدفمندسازی یارانه ها بود اما ما مجوز آنالیز آن را در دست گرفته و پایش های 6 ماهه را انجام می دهیم. اگر متوجه بشویم فردی نیازمند دریافت است آن را درلیست یارانه بگیران قرار دهیم اما هم اکنون این طرح منتظر تصمیم هییت دولت است.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دارندگان کدام خودرو ها مشمول حذف یارانه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان کدام خودرو ها مشمول حذف یارانه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید