خبرنگاران 100 هزار جلد کتاب در پویش نذر دانایی فارس اهدا شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، شیراز- خبرنگاران- معاون پرورشی و امور فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در قالب پویش نذر دانایی که به همت این اداره کل از ماه محرم (سی و یکم امردادماه 99) شروع شده، 100 هزار جلد کتاب برای مناطق محروم و مدارس این استان جمع آوری شده است.

خبرنگاران 100 هزار جلد کتاب در پویش نذر دانایی فارس اهدا شد

جهانبخش بانشی، سه شنبه اعلام کرد: این پویش از اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش فارس آغاز شد و مورد استقبال شخصیت های مختلف کشور نهاده شد و به نوعی همه وارد عرصه شدند.

او اضافه کرد: 59 منطقه آموزش و پرورش در استان فارس که تعداد شایان توجهی مدارس کم برخوردار در آن وجود دارد، به یاری فرهنگی احتیاج دارند.

بانشی، با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در حوزه کتابخوانی، بر ضرورت تقویت بنیان علم و اندیشه در فارس تاکید نمود و از ادامه دار بودن این پویش تا هفته کتاب در آبان ماه 99 سخن گفت.

مسوول اداره فرهنگی و اردوهای اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: از حدود هشت هزار مرکز آموزشی، چهار هزار و 100 مرکز آموزشی فارس فاقد کتابخانه بود و این پویش با مشارکت جامعه فرهنگی روبرو شده است.

سعید خادمی گفت: شهروندان می توانند کتاب های خود را به نشانی کتاب فارس فرهنگی در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) ارسال نمایند.

به گفته وی، این کتاب ها در 255 کتابخانه توزیع خواهد شد.

افزون بر این، در قالب این پویش تعدادی از دانش آموزان نواحی آموزش و پرورش استان فارس، امروز (پانزدهم مهرماه 99) در مراسمی به صورت نمادین کتاب های خود را اهدا کردند.

نگار محمدی، یکی از این دانش آموزان عنوان نمود: امروز جدا از خواندن کتاب های درسی که یک تکلیف روزانه است، جامعه به افراد کتابخوان احتیاج دارد.

این دانش آموز ممتاز اضافه کرد: خواندن کتاب موجب می گردد که تجربیات ارزشمندی را بدون کم ترین هزینه به دست آوریم و این تجربیات در روحیه اجتماعی ما موثر خواهد بود.

عضو افتخاری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان فارس گفت: نذر کتاب از این منظر اهمیت دارد که دانش خود را با دیگران به اشتراک می گذاریم.

مریم سهرابی، دیگر فعال عرصه ادبی و هنری و دانش آموز مدرسه شاهد ناحیه 4 شیراز نیز در این مورد بیان داشت: برای ساختن کشور، دانش آموزان باید خود را آماده نمایند و بهترین جهت در این راه، کار فرهنگی و کتابخوانی است.

وی ادامه داد: ایران، کشوری متمدن و با فرهنگ است، گذشتگان ما در جهان کارهای ارزشمندی ارائه داده اند ما نیز باید به پیروی از آنها عمل کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 100 هزار جلد کتاب در پویش نذر دانایی فارس اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 100 هزار جلد کتاب در پویش نذر دانایی فارس اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید