خبرنگاران امسال 7 شهروند آذربایجان غربی بر اثر استفاده قرص برنج فوت کرده اند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت: امسال هفت شهروند استان بر اثر استفاده قرص برنج جان خود را از دست داده اند.

خبرنگاران امسال 7 شهروند آذربایجان غربی بر اثر استفاده قرص برنج فوت کرده اند

دکتر رسول روشنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اسبیکو اضافه کرد: این تعداد، یک نفر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است زیرا در مدت مشابه سال گذشته، 6 نفر بر اثر استفاده از این قرص فوت کرده بودند.

وی اضافه کرد: از بین جان باختگان بر اثر استفاده از قرص برنج در سال جاری، 6 نفر مرد و یک نفر زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی ادامه داد: آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می گیرد، به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

روشنی گفت: این قرص طی مدت سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک جان خود را از دست خواهد داد و در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند، دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

به گزارش وبلاگ اسبیکو، قرص برنج طی سال های اخیر جان بسیاری از شهروندان ایرانی را گرفته ولی هنوز بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران امسال 7 شهروند آذربایجان غربی بر اثر استفاده قرص برنج فوت کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امسال 7 شهروند آذربایجان غربی بر اثر استفاده قرص برنج فوت کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید