خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی شلیک موشک بالستیک به جنوب عربستان شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی مدعی شلیک یک فروند موشک بالستیک از خاک یمن به جنوب عربستان و انهدام آن شد.

خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی شلیک موشک بالستیک به جنوب عربستان شد

روزنامه سعودی الوطن گزارش داد که نیروهای ائتلاف یک فروند موشک شلیک شده از سوی حوثی ها(جنبش انصارالله یمن) به سمت جازان را رهگیری کرده است.

ائتلاف سعودی اعلام کرد که با خنثی کردن حملات حوثی ها به عربستان که هدف آن غیر نظامیان بودند، توانسته است یک فروند موشک بالستیک شلیک شده از سوی شبه نظامیان به سمت منطقه جازان در جنوب عربستان را رهگیری و منهدم کند.

شبکه خبری الجزیره نیز به نقل از رسانه های سعودی اعلام کرد که عربستان یک فروند موشک بالستیک شلیک از سوی حوثی ها به سمت شهر خمیس مشیط در جنوب عربستان را رهگیری و منهدم کرده است.

الجزیره همچنین در خبر دیگری به نقل از همین منابع از رهگیری و انهدام یک فروند موشک بالستیک شلیک شده به سوی نجران خبر داد.

ائتلاف سعودی همچنین امروز مدعی شد که 6 فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروهای یمنی را که به سمت عربستان به پرواز درآمده بود، منهدم کرده است.

عربستان به همراه امارات و چند کشور دیگر عربی با تشکیل ائتلافی از فروردین سال 94 کشور مسلمان و فقیر یمن را هدف حملات همه جانبه قرار داده و تا به امروز هزاران غیرنظامی یمنی در نتیجه این حملات شهید و مجروح شده اند.

سازمان ملل هشدار داده که در نتیجه محاصره دریایی، زمینی و هوایی یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی، این کشور با بدترین قحطی جهان روبرو شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی شلیک موشک بالستیک به جنوب عربستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی شلیک موشک بالستیک به جنوب عربستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید