حتی یک متر از زمین های مسکن مهر کارشناسی نشده بود!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: وجب به وجب 30 هزار هکتار اراضی که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده در کمیته های کارشناسی و فنی مورد آنالیز قرار گرفته، اما حتی یک متر مربع از زمین های پروژه مسکن مهر که مصوبه شورای عالی را اخذ کرد در جلسات کارشناسی آنالیز نشده بود.

حتی یک متر از زمین های مسکن مهر کارشناسی نشده بود!

به گزارش ایسنا، فرزانه صادق مالواجرد در نشست خبری اظهار کرد: در دوره اخیر بازپس گیری اراضی دولتی را در دستور کار قرار داده ایم که حدود 30 هزار هکتار در چرخه طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته و این روند ادامه دارد که آمار دقیق آن را سازمان ملی زمین و مسکن ارایه می دهد.

وی اضافه نمود: رقم 30 هزار هکتار الحاق زمین که به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته عدد خردی نیست. این اندازه با اراضی 8000 هکتاری مسکن مهر مقایسه کنید و متوجه می شوید چقدر زمین های اختصاص یافته به طرح نهضت ملی مسکن بزرگ است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در مقایسه طرح نهضت ملی مسکن با پروژه مسکن مهر گفت: وجب به وجب 30 هزار هکتاری که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده در جلسات و کمیته های کارشناسی و فنی مورد آنالیز قرار گرفته است، اما حتی یک متر مربع از 8000 هکتار زمین پروژه مسکن مهر که مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را دریافت کرد در جلسات کارشناسی آنالیز نشده بود.

مالواجرد در پاسخ به سوالی درباره واگذاری زمین برای ساخت واحد های یک طبقه و دو طبقه گفت: در شهر های زیر 25 هزار نفر اشتباه استراتژیک است که ما بیش از دو طبقه بسازیم و این موضوع به تمامی استان ها ابلاغ شده است.

وی توضیح داد: پاسخگویی به احتیاج مسکن صرفا به وسیله یک راه چاره نخواهد بود. اما باید به این نکته توجه گردد که تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در داخل شهر ها بسیار آسان تر و قابل دسترس تر از این است که ما به این علت که می خواهیم احتیاج فوری مسکن را جواب بدهیم افزایش محدوده های کلان ایجاد کنیم.

دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی با تاکید بر پشتوانه کارشناسی در الحاق اراضی به پروژه های مسکونی گفت: در دوره اخیر تمامی محدوده هایی که مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را گرفته پشتوانه کارشناسی دارد. این موارد شامل تامین آب، قرار داشتن یا نداشتن روی گسل، محدوده اراضی کشاورزی و باغات، فرونشست، دسترسی به شبکه های اصلی است که تماما مورد آنالیز قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "حتی یک متر از زمین های مسکن مهر کارشناسی نشده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتی یک متر از زمین های مسکن مهر کارشناسی نشده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید