حاج کعبی: فقط تا پیدا شدن آخرین جنازه، خدمات دادند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تهران (پانا) - این برنامه در سومین قسمت خود میزبان حاج مجید کعبی شبستانی بود؛ کسی که در حادثه ریزش متروپل، اجازه تخریب خانه اش را داد تا امدادگران حتی یک جنازه را زودتر بیابند.

حاج کعبی: فقط تا پیدا شدن آخرین جنازه، خدمات دادند

به گزارش روابط عمومی برنامه جاذبه؛ حاج کعبی سال ها خانه اش را وقف روزه برای امام حسین (ع) نموده بود. او که روز حادثه در نجف اشرف حضور داشته، گفت: قبل از حادثه متروپل حسین عبدالباقی (مالک متروپل)، چندین بار از من خواسته بود در ازای شش میلیارد خانه را به او بفروشم اما من قبول نمی کردم. روز حادثه، یکی از دوستانم با من تماس گرفت و ماجرا را برای من تعریف کرد. با پسرم در آبادان تماس گرفتم و متوجه شدم که در منزل نبودند. پسرم برایم تعریف کرد که همه 11 طبقه ریزش نموده و تعداد زیادی زیر آوار مانده اند. همان روز استاندار و وزیر از پسرم خواسته بودند که ما اجازه بدیم منزل را تخریب نمایند. گفتم اگر احتمال می دهید که حتی یک جنازه زودتر پیدا گردد یا یک نفر زنده بیرون بیاید، هر چه زودتر خانه را خراب کنید.

او تاکید نمود تا به امروز هیچ مبلغی از طرف مراجع ذی ربط دریافت ننموده است و ادامه داد: من و همسرم عاقلانه تصمیم گرفتیم که این کار را انجام دهیم. متاسفانه برخی اوقات جوسازی های بدی می گردد؛ گفتند 20 میلیارد یا یک خانه نو گرفته ام، درحالی که من تا به حال هیچ پولی دریافت ننموده ام. من و خانواده ام در حال حاضر در مهمان سرای شهرداری زندگی می کنیم. من برای یاری گرفتن پیش هیچ کس نرفتم اما وزیر همان موقع به پسرم گفته بود که ما مجدد خانه را برای شما می سازیم. به پسرم زیاد قول دادند اما هنوز خبری نشده است. مردم به من می گویند تو ایثار کردی اما من می گویم که وظیفه ام بوده است.

این ایثارگر در مورد شرایط حال حاضر متروپل شرح داد: تقریبا سه ماهی می گردد که شرایط متروپل یکسان به جای مانده است. همه مغازه ها و پاساژهای اطراف آن تعطیل شده اند. 240 واحد تجاری، اداری و مطب به واسطه متروپل خراب و تعطیل شده اند و برخی از آن ها به دست فروشی افتاده اند. حدود 70 خانواده که منزل شان آن اطراف بود، آواره شده اند. ما نمی دانیم که مسئولان می خواهند چه کار نمایند. تا به الان نه یک ریال به کسی خسارت داده اند نه حتی جلسه ای برای آن برگزار نموده اند. برادران عبدالباقی برای جبران خسارات فعالیت هایی را در نظر گرفته بودند که یکی از آن ها را کشتند و بعد از آن بقیه خانواده عبدالباقی از آبادان به اصفهان رفتند. مسئولان فقط تا زمانی خدمات دادند که آخرین جنازه پیدا شد.

حاج کعبی در سرانجام درخصوص مسائل آبادان بیان نمود: روحیه مردم در آبادان از دست رفته و روزی چند خانواده این شهر را ترک می نمایند. آبادان به تنهایی پنج هزار شهید داده است. حق شهر ما این نیست. مسئولان شهری می دانند که شرایط بهداشت، فاضلاب و آسفالت شهر خراب است اما کاری نمی نمایند. ما یک فرد جهادی انقلابی می خواهیم که بیاید شهرمان را آباد کند. چرا باید شرایط آبادان و خرمشهر به این صورت باشد وقتی مردمش از این مملکت دفاع نموده اند. مردم ما نجیب و قانع هستند؛ با تمام مسائل زندگی و بیکاری حاضر نیستند دست به هرکاری بزنند. ما در آبادان پالایشگاه نفتی، پتروشیمی، منطقه آزاد و... داریم اما انگار هیچ کدام را نداریم. فقط یک منطقه آزاد یا یک پالایشگاه برای آباد کردن این شهر کافی است. تمام هزینه های آن ها به تهران، وزارت کشور و ... می رود و هیچ پولی از آن برای آبادان خرج نمی گردد. شرایط آبادان قبل از جنگ صد برابر بهتر از الان بود. طبق قانون باید یک درصد از عایدی پالایشگاه و پتروشیمی خرج آبادان گردد اما این اتفاق نمی افتد. اگر حتی آن یک درصد را هم به آبادان اختصاص می دادند شرایط این شهر این گونه نبود و ما یک شهر قشنگ و بدون مشکل داشتیم. به داد مردم خرمشهر و آبادان برسید.

جاذبه کاری از شبکه افق و مرکز هنری رسانه ای نهضت است که هرشب ساعت 21 از شبکه افق پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حاج کعبی: فقط تا پیدا شدن آخرین جنازه، خدمات دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاج کعبی: فقط تا پیدا شدن آخرین جنازه، خدمات دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید