جاهای دیدنی کیش ، آشنایی با جاذبه های گردشگری کیش

به گزارش وبلاگ اسبیکو، کیش جزیره ای در خلیج فارس، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران است و گردشگران زیادی سالانه از آن تماشا می نمایند. البته گردشگران بیشتر زمان خود را در بازارها می گذرانند و مکان های گردشگری آن را نمی دانند یا نمی بینند. البته اشخاصی که با تور کیش به این جزیره زیبا سفر می نمایند مکان های تماشای و گردشگری کیش را بازدید می نمایند زیرا یکی از برنامه هایی که در تور کیش اجرا می گردد بازدید از مکان های گردشگری کیش است لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم که با تور کیش به این جزیره سفر کنید. کیش جزیره ای 90 کیلومتری در خلیج فارس که بسیاری از گردشگران ایرانی هر ساله سفر به آن را در برنامه خود دارند. در روزگاران قدیم نیز منطقه ای تجاری بین چین، ایران و اروپا بوده است. این جزیره با امکانات فراوان و بعلاوه طبیعت زیبا، ساحل های مرجانی و بازارهای مختلفی که دارد، جایگزین مناسبی برای سفر به خارج از کشور و رواج تور ایرانگردی و تور طبیعت گردی است. در این متن درباره جاذبه های گردشگری تاریخی کیش شرح داده می گردد. در ادامه با سفر به کیش و اماکن تماشای کیش و معرفی نمونه جاهای تماشای کیش با ما همراه باشید ...

جاهای دیدنی کیش ، آشنایی با جاذبه های گردشگری کیش

سفر به کیش : جاهای دیدنی کیش : شهر باستانی جزیره کیش

نام این شهر باستانی را شاید به عنوان یکی از مجموعه های مجذوب کننده باستان شناسی شنیده باشید که این روزها در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. این شهر که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده است به عنوان یکی از زیباترین آثار باستان شناسی دنیا شناخته می گردد و البته چند سال بیشتر از پیدا کردن آن نمی گذرد. سکه های تاریخی، ظروف مسی، سنگ قبر و یک عراده توپ از جمله اشیایی است که از این شهر کشف شده است. عملیات های باستان شناسی همچنان نیز در این شهر جریان دارد.

سفر به کیش : خانه اعیانی کیش

خانه اعیانی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش است که کمتر به آن پرداخته می گردد و نام زیادی از آن برده نمی گردد. این خانه یادآور خانه های چند خانواری و باستانی است که در گذشته بیشتر در یزد و کاشان دیده می شده است. وسعت خانه بسیار زیاد است و بعلاوه آثاری که از این خانه بدست آمده، مربوط به دوره ایلخانی است.

اماکن دیدنی کیش : روستای باغو کیش

باغو از آبادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار گرفته است. این روستا البته بسیار محروم مانده است و کسی به آن توجهی ندارد و این روزها به جز چند خانوار کوچک کس دیگری در آن زندگی نمی کند. خاک این منطقه بسیار حاصلخیز است و به همین دلیل انبوهی از درختان متفاوت را می توان در آن دید که بعضی از آن ها بسیار قدیمی و کهنسال هستند و زیبایی چشمگیری دارند.

اماکن دیدنی کیش : شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش یکی از شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی دنیا است که تا به حال کشف شده. این شهر با 2500 سال قدمت دارای قنات های شگفت انگیزی است که در آن موقع هم می توانسته آب شیرین را همواره در اختیار ساکنین قرار دهد. این شهر نزدیک به 10 هزار مترمربع وسعت دارد و فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلف برای گردشگران است. این شهر بعلاوه شامل حمام های باستانی با صحن و حصاری 500 متریست که بسیار زبیا و جالب است.

منبع: همگردی

به "جاهای دیدنی کیش ، آشنایی با جاذبه های گردشگری کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی کیش ، آشنایی با جاذبه های گردشگری کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید