با تصویب مجلس؛ حقوق نیرو های مسلح 20 درصد افزایش می یابد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان آنالیز گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری پیشنهاد احمد امیرآبادی فراهانی در مورد افزایش 20 درصدی حقوق نیروی انتظامی و نیرو های مسلح را آنالیز نموده و آن را به تصویب رساندند.

با تصویب مجلس؛ حقوق نیرو های مسلح 20 درصد افزایش می یابد

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی در شرح پیشنهاد خود در بند 1 ماده واحده این لایحه دوفوریتی، اعلام کرد: پیشنهاد بنده این است که حقوق و مزایای نیرو های مسلح و نیرو های انتظامی مطابق با تبصره 3 ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری 20 درصد نسبت به سایر کارکنان لشکری و کشوری افزایش یابد. پیشنهاد بنده این است که در این اصلاحیه تاکید شود که این 20 درصد به صورت واقعی اعمال شود.

وی گفت: امروز حقوق بخشی از این نیرو ها نسبت به سایرین کم تر است. حق این افراد نیست که حقوق کم تری دریافت نمایند. آن هایی که در ارتفاعات استان های شمال غربی کردستان و سایر نقاط مرزی و یا در داخل شهر ها مشغول به تامین امنیت مردم هستند حقشان است که از این 20 درصد برخوردار شوند.

در نهایت نمایندگان با این پیشنهاد موافقت کردند.

در این پیشنهاد آمده است که در اجرای این بند در مورد نیرو های مسلح مطابق با تبصره 3 ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت صورت خواهد گرفت.

در تبصره 3 ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری، آمده است که درصورت موافقت فرماندهی کل قوا برای برخورداری کارکنان نیرو های مسلح از مقررات فصل دهم و سیزدهم این قانون، حداقل و حداکثر دریافتی آنان با رعایت مقررات ماده (136) قانون آجا، امتیازات متعلقه به شغل و شاغل باتوجه به کیفیت خاص خدمتی در نیرو های مسلح با ضریب (2/1) محاسبه و پرداخت می شود.

کارمندان نیرو های انتظامی کماکان از فوق العاده سختی کار طبق مقررات استخدامی این نیرو علاوه بر فوق العاده های مذکور در فصل دهم این قانون برخوردار می باشند.

منبع: فرارو

به "با تصویب مجلس؛ حقوق نیرو های مسلح 20 درصد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تصویب مجلس؛ حقوق نیرو های مسلح 20 درصد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید