افزایش 80 درصدی صادرات سلاح از سوئیس

به گزارش وبلاگ اسبیکو، صادرات تجهیزات جنگی سوئیس در سال گذشته میلادی به 64 کشور با افزایش 80 درصدی نسبت به 2016 به 477 میلیون دلار (446.6 میلیون فرانک) رسید اما در کل، صادرات این کشور یک درصد کاهش نشان می دهد.

افزایش 80 درصدی صادرات سلاح از سوئیس

به گزارش وبلاگ اسبیکو، به نقل از پایگاه سوئیس اینفو، آمارهای مرکز امور مالی دولت فدرال سوئیس (SECO) که سه شنبه منتشر شد، نشان می دهد صادرات ادوات جنگی 0.15 درصد مجموع صادرات سوئیس را تشکیل می دهد. تقریبا نیمی از تمام حجم صادرات به مقصد اروپا بوده اما سهم این قاره رو به کاهش است.

از طرف دیگر، سهم عمده ای از صادرات به سمت آسیا می رود که اکنون حدود یک چهارم از کل تسلیحات سوئیس را خریداری می نماید. علاوه بر این، سهم صادرات به آفریقا از 12.2 درصد به 7.3 درصد کاهش نشان می دهد.

آلمان، تایلند، برزیل، آفریقای جنوبی و آمریکا به ترتیب بیشترین واردات تسلیحاتی از سوئیس را داشتند. سایر فروش های مهم شامل هند (8.9 میلیون فرانک سوئیس)، پاکستان (6.6 میلیون فرانک سوئیس) و عربستان (4.8 میلیون فرانک سوئیس) می گردد.

سازمان عفو بین الملل در واکنش به این آمارها، از دولت سوئیس خواست تا تسلیم فشارهای صنعت اسلحله سازی نشده و در کنترل های صادرات سلاح آسان گیری نکند. پاتریک والدر، از عفو بین الملل سوئیس در بیانیه ای گفت: با توجه به صادرات تسلیحاتی به کشورهای شاهد درگیری و نقض های حقوق بشری جدی، هرگونه سهل گیری بیشتر نگران کننده و غیر مسوولانه خواهد بود.

طبق گزارش موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم، سوئیس چهاردهمین صادرکننده بزرگ دنیا در 2016 شد و آمریکا و روسیه با اختلاف زیاد جزو بزرگترین صادرکنندگان شناخته شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش 80 درصدی صادرات سلاح از سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 80 درصدی صادرات سلاح از سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید