اختلالات هورمونی زنان

به گزارش وبلاگ اسبیکو، متأسفانه اختلالات هورمونی در زنان به علت کمی تحرک؛ مسائل روحی و روانی و تغذیه نامطلوب در دنیای ماشینی امروز باعث مسائل زیادی می شود که خانم ها از آن بی خبرند.

اختلالات هورمونی زنان

اختلالات هورمونی زنان

متأسفانه اختلالات هورمونی در زنان به دلیل کمی تحرک؛ مسائل روحی و روانی و تغذیه نامطلوب در دنیای ماشینی امروز باعث مسائل زیادی می گردد که خانم ها از آن بی خبرند.

هورمون های زنانه نقش بسیار مهمی در دوران زندگی دختران و زنان داشته و اختلال در آنها می تواند مسائل موقت، طولانی و یا دائم ایجاد کند. تا چند سال پیش روش درمان اینگونه مسائل عمدتاً استفاده از هورمون های شیمیایی بود ولی به دلیل عوارض این داروها مانند سرطان زایی، چاقی، ریزش مو و عوارض قلبی مصرف آنها کاهش یافته و در برخی از کشورها مانند آمریکا، کانادا و انگلستان در بیشتر موارد از مصرف آنها خودداری می گردد. با این وجود متأسفانه مصرف هورمون های شیمیایی در ایران به قوت خود باقی است. از طرفی تحقیقات دانشمندان در دنیای گیاهان دارویی باعث کشف اثرات گیاه پنج انگشت با نام علمی Vitex agnus castus شد که از میوه های این گیاه داروهایی به شکل قرص و قطره برای برطرف اختلالات هورمونی فراوری شده که به سرعت در حال جایگزین شدن با هورمون های شیمیایی است. بعلاوه صدها مقاله تحت نام VITEX در خصوص اثرات برطرف اختلالات هورمونی زنان و مصرف این گیاه و فرآورده های صنعتی تازه آن بر روی سایت های اینترنتی گزارش شده است به طوری که در دهه اخیر به اسم برترین جایگزین هورمون درمانی شناخته شده است.

خوشبختانه قطره و قرص این گیاه به نام ویتاگنوس(VITAGNUS) به وسیله کارخانه داروسازی پورسینا به بازار ارائه شده است.

موارد مصرف:

برطرف عوارض PMS: از جمله سردرد، خستگی، عدم تمرکز، نفخ، درد و اسپاسم، اضطراب، افسردگی، تغییرات خلق و خو و تحریک پذیری.

برطرف عوارض LFD از جمله پریود سنگین، لکه بینی، قطع قاعدگی و قاعدگی های مکرر.

برطرف عوارض یائسگی از جمله گرگرفتگی، تعریق، اضطراب، تغییر خلق و خو، شکنندگی ناخن، خشکی پوست، پوکی استخوان و عوارض قلبی.

کنترل و جلوگیری از پیشرفت خونریزی حاصل از فیبروم رحمی.

کنترل کیست پستان و تخمدان.

کنترل و درمان آکنه.

ازدیاد شیر مادران شیرده.

کنترل چاقی با منشأ هورمونی.

نازایی به دلیل LFD.

اندازه مصرف:

روزی دو قرص و در صورت نیاز می توانند تا روزی 4 قرص مصرف گردد.(بهتر است در دو نوبت مصرف گردد). دوره درمان بر حسب نیاز از حداقل 4 ماه تا چندین سال می باشد. دارو را می توان از هر زمان آغاز و یا قطع نمود. دارو بر عکس هورمون های شیمیایی در زمان پریود مصرف گردد.

منبع:دنیای زنان، شماره 49

منبع: راسخون

به "اختلالات هورمونی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلالات هورمونی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید