شروع مبارزه جدی با فساد در فوتبال پس از بازداشت مدیر پرسپولیسی، در انتظار برخورد با سایر متخلفان

به گزارش وبلاگ اسبیکو، پس از بازداشت یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس در راستای مبارزه با فساد، این امید می رود که این راه در ورزش و فوتبال کشور ادامه داشته باشد.

شروع مبارزه جدی با فساد در فوتبال پس از بازداشت مدیر پرسپولیسی، در انتظار برخورد با سایر متخلفان

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ اسبیکو، چند روزی صحبت از دستگیری یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس به میان آمده بود، هرچند در این مورد خبری رسمی منتشر نمی شد. با این حال وزارت ورزش و جوانان شب گذشته (سه شنبه) درباره بازداشت یکی از مدیران باشگاهی اطلاع رسانی کرد، هرچند نامی از باشگاهی برده نشد.

حالا پس از بازداشت این مدیر پرسپولیسی، بارقه های امید در موضوع مبارزه با فساد، نمایان شده است. مسئله فساد، سال هاست در سیستم مدیریتی کشور نمایان شده و درباره لزوم برخورد با فساد بارها صحبت هایی به میان آمده است. موضوع فساد با ورزش و فوتبال کشور هم غریبه نیست و سال ها این انتظار وجود دارد که با افرادی که اقتصاد و سلامت فوتبال را به خطر انداخته اند برخورد گردد و گویا باید امیدوار بود که این انتظار به سر آمده است. شاید این صحبت بارها به میان آمده که فساد در فوتبال کوچک تر از فساد در بخش های دیگر سیستم مدیریتی کشور است، اما آنچه ما در این مطلب به آن می پردازیم به فساد در فوتبال ارتباط دارد.

فوتبال پیش از هر چیزی، یک سرگرمی عظیم در جهانست. ورزشی که اکنون به اقتصادی عظیم در جهان تبدیل شده و تبعات اجتماعی و سیاسی زیادی هم دارد، اما در نگاه اول یک سرگرمی عظیم است. فوتبالی که می تواند به جامعه امید را تزریق کند و ورود فساد به آن می تواند اقتصاد، سلامت و امید را به خطر بیندازد و از سوی دیگر تبعات اجتماعی و سیاسی منفی به بار بیاورد. به همین دلیل نباید از فساد در فوتبال به سادگی عبور کرد و حالا که مبارزه با فساد شروع شده است، امیدواریم ادامه دار باشد.

فساد در لایه لایه های فوتبال ایران رسوخ نموده که نشانه های فساد از داخل تیم ها و مدیریت باشگاه ها تا روی سکوها به وفور دیده می گردد. در سیستم اقتصادی باشگاه ها، سفرها و تأمین نیازهای تیم، اجازه زمین، هتل و رزرو بلیت هواپیما شاید کوچک ترین آنها باشد تا اسپانسرشیپ، سیستم دلالی بازیکن و مربی، سندسازی های عظیم و همچنین مسئله مهمی چون تبانی و شرط بندی که نمی توان وجودشان در فوتبال ایران را کتمان کرد. در مسائل خارج از باشگاه ها نیز مسئله بلیت فروشی، تبلیغات محیطی، چمن، دلالی در مسائل مختلف در این چند سال پر سر و صدا بوده است. مسائلی که حرف و حدیث های فراوانی را به دنبال داشته است و حالا باید با ورود نهادهای نظارتی و قضایی، معین گردد که این مسائل تا چه اندازه جدی بوده و در صورت صحت با متخلفان برخوردی قاطعانه صورت بگیرد.

حالا که با بازداشت یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس، مبارزه با فساد شروع شده است، این انتظار وجود دارد که اولین قدم در این راه، آخرین قدم نباشد و نوبت به سرشاخه های فساد و دانه درشت ها نیز برسد. ضمن اینکه نمی توان گفت فساد فقط در مدیران حال حاضر و فعال در فوتبال وجود دارد و مسلماً مدیران زیادی در فوتبال آمده و رفته اند که فسادهای عظیمی را هم رقم زده اند. لزوم برخورد با دانه درشت های فساد در فوتبال می تواند این نوید را بدهد که مبارزه با فساد فقط یک نمایش تبلیغاتی نیست و برخوردهای عملیاتی و جدی در راه است. شاید به این شکل هم امید به جامعه فوتبال بازگردد و هم از سلامت فوتبال صیانت گردد. وزیر ورزش و جوانان چندی پیش در نامه ای به وزیر اطلاعات خواستار ورود این نهاد نظارتی به فوتبال برای برخورد با فساد شده بود و به نظر می رسد همکاری این دو وزارتخانه و سایر ارگان ها اتفاقات خوبی را رقم بزند. پس با جدی بودن این عزم، باید منتظر بازداشت و برخورد با مدیرانی در دیگر باشگاه ها و فدراسیون فوتبال نیز باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع مبارزه جدی با فساد در فوتبال پس از بازداشت مدیر پرسپولیسی، در انتظار برخورد با سایر متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مبارزه جدی با فساد در فوتبال پس از بازداشت مدیر پرسپولیسی، در انتظار برخورد با سایر متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید