10 کشور برتر دنیا در قدرت سایبری ، ایران در جایگاه 23 قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، بر اساس آخرین گزارش رده بندی قدرت ملی سایبری کشور ها از سوی دانشگاه هاروارد، ایران در رده 23 جهانی قرار گرفته است و آمریکا و چین نیز در رده های اول و دوم هستند.

10 کشور برتر دنیا در قدرت سایبری ، ایران در جایگاه 23 قرار گرفته است

به گزارش گروه دانش و فناوری وبلاگ اسبیکو، مرکز بلفر زیرمجموعه دانشگاه هاروارد آخرین رده بندی قدرت سایبری ملی کشور ها را انجام داده و نتیجه آن را منتشر کرده است.

بر اساس این تحقیق که اطلاعات جالبی در بردارد، آمریکا و چین 2 کشور برتر دنیا در زمینه قدرت سایبری هستند و در جایگاه اول و دوم ایستاده اند.

8 کشور دیگر در رده بندی 10 کشور برتر دنیا در زمینه قدرت سایبری به ترتیب عبارتند از: بریتانیا، روسیه، هلند، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن و استرالیا. این در حالی است که ایران در رده بیست و سوم قرار گرفته است.

به طور معمول قدرت کشور های چین، انگلیس، ایران، کره شمالی و روسیه در فضای سایبری برای همگان تثبیت شده است. اما این پژوهش نشان داد قدرت سایبری چین طوری افزایش یافته که در حوزه نظارت، دفاع سایبری و همچنین تلاش برای ایجاد بخش سایبری تجاری رشد کرده و شکاف آن با آمریکا کمتر شده است.

اریک رزنباخ یکی از مدیران مرکز بلفر در این باره می گوید: بسیاری از افراد تصور می کنند آمریکا، انگلیس و فرانسه در حوزه قدرت سایبری از چین جلوتر هستند. اما تحقیق ما نشان داد این امر نه تنها صحت ندارد بلکه چین در این زمینه بسیار پیشرفت کرده و قدرت آن با رقیب خود یعنی آمریکا تقریباً برابری می کند.

از سوی دیگر این تحقیق نشان داد چند کشور دیگر در حوزه قدرت سایبری در حال رشد هستند از جمله امارات متحده عربی، ویتنام و سنگاپور.

رزنباخ در این باره می گوید: این کشور ها مشغول تربیت استعدادها، کارشناسان و توسعه قابلیت هایشان هستند.

مالزی، سوئد و سوئیس نیز در حوزه های مختلف از جمله اطلاعات، نظارت، کنترل اطلاعات و رشد تجاری، جزو 10 کشور برتر رده بندی قدرت سایبری قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "10 کشور برتر دنیا در قدرت سایبری ، ایران در جایگاه 23 قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشور برتر دنیا در قدرت سایبری ، ایران در جایگاه 23 قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید