گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، گوگل آدینه این هفته گفت که میخواهد 12 هزار نیروی خود را اخراج کند. در کنار آن، شرکت های دیگری مانند مایکروسافت و آمازون نیز از تعدیل نیروی گسترده خود خبر داده اند. اکنون در گزارش جدیدی شرح داده شده است که غول های فناوری کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند.

گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند؟

طبق گزارش ها، غول های فناوری کارمندانی از بخش های مختلف را اخراج نموده اند که نشان دهنده استراتژی آن ها برای آینده است.

گوگل آدینه این هفته بیان کرد که میخواهد 12 هزار نیروی خود را اخراج کند. در کنار آن، شرکت های دیگری مانند مایکروسافت و آمازون نیز از تعدیل نیروی گسترده خود خبر داده اند. اکنون در گزارش جدیدی شرح داده شده است که غول های فناوری کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند.

تعدیل نیروی گوگل

اینفورمیشن شرح می دهد که در گوگل، تقریباً کارمندان تمام گروه ها ازجمله پروژه هایی مانند کروم، موتور جستجو، اندروید و Google Cloud اخراج شده اند. بعلاوه ظاهراً در این تصمیم، کارمندانی که عملکرد آن ها مورد استقبال واقع شده است و مدیرانی با عایدی بین 500 هزار دلار تا 1 میلیون دلار هم اخراج شده اند.

طبق این گزارش، یکی از حوزه های گوگل که نسبتاً بدون تغییر به جای مانده، بخش Google Brain است که به وسیله جف دین، معاون ارشد تحقیقات و هوش مصنوعی شرکت اداره می گردد. این تیم مسئول توسعه فناوری یادگیری ماشینی گوگل است؛ حوزه ای که این شرکت اخیراً برای مبارزه با ChatGPT تمرکز خود روی آن را افزایش داده.

مایکروسافت هم اعلام نموده است که 10 هزار نفر از کارمندان خود را اخراج می نماید. حالا چند نشریه حوزه بازی های ویدیویی گزارش نموده اند که چندین استودیوی بازی سازی تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته اند.

بخش واقعیت ترکیبی مایکروسافت دیگر حوزه ای محسوب می گردد که کارمندان خود را از دست داده است. بلومبرگ در گزارشی خاطرنشان می نماید کارمندانی که روی هدست هولولنز کار می نمایند، اخراج شده اند. مایکروسافت بعلاوه پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی AltspaceVR را تعطیل می نماید و کارکنان تیم Mixed Reality Toolkit این شرکت می گویند که همه آن ها اخراج شده اند.

آمازون که تصمیم دارد بیش از 18 هزار نیروی خود را اخراج کند، ماه ها پیش تأیید نموده بود که کارمندان بخش دستگاه ها و خدمات تعدیل خواهند شد. سپس در اوایل ژانویه دیو لیمپ، مدیر سخت افزار این شرکت به CNBC گفت که تقریباً 2000 نفر از کارمندان خود را که روی محصولاتی مانند Alexa و دستگاه های خانه هوشمند Echo کار می کردند، از دست داده است.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید

به "گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش های خود را اخراج نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید