کاوه: اکبرنژاد با تیم کشتی آزاد امید ادامه می دهد، بعضی دوستان می خواهند خیلی زود مربی تیم ملی شوند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد گفت: بعضی دوستان دوست دارند خیلی زود مربی تیم ملی بشوند، درحالیکه مربیگری با ورزشکاری متفاوت است و باید فرایند خاص آن طی گردد.

کاوه: اکبرنژاد با تیم کشتی آزاد امید ادامه می دهد، بعضی دوستان می خواهند خیلی زود مربی تیم ملی شوند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، محسن کاوه که میهمان امروز برنامه دایره طلایی بود، درباره برنامه های تیم ملی با توجه به تقویم جدید اتحادیه جهانی گفت: فکر کنم حدودا 10 روز پیش بود که بیانیه ای از اتحادیه جهانی آمد و طی آن تعیین شد مسابقات در آذر ماه در رده های جوانان، امید و بزرگسالان طی فرایند ای 20 روزه انجام می گردد. بلافاصله جلساتی با دبیر و سوریان داشتیم و در کنارش با دوستان فنی آزاد و فرنگی پیش بینی های لازم را کردیم. البته این اعلامی که از طرف اتحادیه شده، هنوز صد درصد نیست. گفتیم اگر از الان کار را شروع کنیم، ممکن است خطراتی داشته باشد. با توجه به صحبت های هفته گذشته دکتر شایگان، خواهشم این است که بچه ها نکات بهداشتی را در بحث تمرینی رعایت نمایند. ممکن است تمرین زیاد آسیب بیشتری در این موقعیت برساند.

وی اضافه نمود: مرداد ماه که تصمیم در مورد برگزاری مسابقات در جلسه اتحادیه جهانی نهایی شد، از آن موقع با هماهنگی ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش در این باره تصمیم گیری می کنیم. ما تا مجوز نداشته باشیم، نمی توانیم کاری کنیم.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه تقی اکبرنژاد همچنان سرمربی تیم کشتی آزاد امید است، تاکید نمود: اکبرنژاد از دوستان خوب و مربیان کاربلد ماست که سالیان سال در خدمت تیم های ملی جوانان بزرگسالان بوده، ضمن اینکه سال ها هم در باشگاه فعالیت داشته است. او سال گذشته حکم گرفت و اگر مسابقه ای باشد، زحمت این کار همچنان با اوست.

مدیر تیم های ملی آزاد درباره اینکه آیا جلسه ای با سرمربی تیم جوانان هم در مورد برنامه های پیش رو داشته؟، توضیح داد: در برنامه ای که از سوی اتحادیه جهانی داده شده، مسابقات نوجوانان و هم پیشکسوتان حذف شده است، ولی جوانان و امید را به همراه بزرگسالان در این قالب فعلا دیده اند. ما تلفنی با درستکار و اکبرنژاد صحبت کردیم و طی این هفته حتماً جلسه می گذاریم که پیش بینی کنیم اگر مسابقات برگزار گردد، بلافاصله کارمان را عملیاتی کنیم.

کاوه با اشاره به روالی که در مورد شروع کار مربیگری خودش از گذشته طی شده، گفت: خیلی دنبال این بودم که در این مورد صحبت کنم. من مربیگری را اواخر کشتی ام به عنوان کشتی گیر- مربی شروع کردم و بعد مربی باشگاهی شدم که آنجا تمرین می کردم، یعنی باشگاه کارگران. دو سالی آنجا مربی بودم و تا قبل از رسیدن به تیم ملی، 4-5 باری تیم تهران را به مسابقات قهرمان کشوری و جام تختی بردم و همزمان در باشگاه خودم فعالیت می کردم. پس از آن تازه وارد بحث مربیگری ملی شدم. یک سری دوستان خیلی زود دوست دارند مربی تیم ملی شوند، درحالیکه مربیگری با ورزشکاری متفاوت است و باید فرایند خاص آن طی گردد. این به نفع کسی هم هست که مربی می گردد و فکر می کنم نباید خیلی زود کشتی گیر را مربی تیم ملی کنیم. مربی ای که خیلی زود به تیم ملی می رسد، موقعی هم که او را از تیم ملی برمی دارند، دنبال کسب و کارش می رود و دیگر کار مربیگری نمی نماید. این صندلی حقوقی (مدیر تیم های ملی) امانت دست من است. قبلا هم هر روز از ساعت 6 در باشگاه خودم، کشتی گیران را تمرین می دادم. من کار همه مربیان را رصد می کنم که چه کسی مربیگری می نماید و اگر کار ننمایند، مربی تیم ملی نمی شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با برنامه جدید اتحادیه جهانی قادر به اجرای چرخه انتخابی تیم ملی نخواهیم بود؟ گفت: حتما همینطور می گردد، چون زمان نداریم. ما الان که بخواهیم شروع کنیم و اعلام گردد مسابقه هست، اصلا باشگاه برای تمرین در اختیارمان نیست، چون مجوز تمرین در باشگاه را نداریم. شرایط قرنطینه خیلی سخت است. این درست که کشتی انفرادی است، اما اجرای تمرینات کشتی و برپایی اردو حداقل به 30 تا 40 نفر احتیاج دارد.

کاوه در مورد اینکه قبلاً از جزیره کیش به عنوان محل محل برگزاری اردوی قرنطینه تیم ملی یاد می شد، توضیح داد: آن موقع که صحبت کیش مطرح شد، ما مسابقات گزینشی المپیک را در پیش داشتیم که این رویداد کنسل شد. الان هم به همان صورت است، اگر مسابقه حتما برگزار گردد، باید فدراسیون کشتی، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به همراه ستاد مقابله با کرونا جلساتی بگذارند که چطور بستر کار را برای مسابقه و تمرین مهیا کنیم.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد همچنین درباره تشکیل کمیته های آنالیز و آماده سازی گفت: باید تیم مان را تجهیز شده به آوردگاه المپیک بفرستیم. در همین راستا دو کمیته تشکیل دادیم که یکی کمیته آنالیز است که دوستان از بزرگان کشتی ما هستند و در این بحث تخصص دارند. این کمیته را بهروز کمک، مجید ترکان، یدالله اعتصامی و عزیز اطاعتی تشکیل می دهند و اینها موظف به این هستند که اطلاعات کشتی گیری حریفان در جهان و نقاط ضعف رقبا و بچه های خودمان را شناسایی نمایند که بتوانیم روی آنها کار کنیم تا بعداً نگوییم زمان برای آنالیز حریف کم داشتیم و کشتی گیر در حین مسابقه استرس بگیرد. کمیته آماده سازی را هم پیش بینی کردیم و دبیر هم موافقت نموده تا ما تمام برنامه های تمرینی تیم ملی کشتی را که از طرف کادر فنی ارائه می گردد، به آن کمیته برود و دوستان ما که متخصص کشتی و بحث آمادگی جسمانی هستند، آن را آنالیز نمایند. اعضای این کمیته را هم افراد شاخصی تشکیل می دهند. برنامه ای که به این کمیته نیاید، اصلا اجرایی نمی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاوه: اکبرنژاد با تیم کشتی آزاد امید ادامه می دهد، بعضی دوستان می خواهند خیلی زود مربی تیم ملی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوه: اکبرنژاد با تیم کشتی آزاد امید ادامه می دهد، بعضی دوستان می خواهند خیلی زود مربی تیم ملی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید