کانادای طلایی حریف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ اسبیکو ، تیم ملی فوتبال کانادا توانست باردیگر راهی جام جهانی گردد و به طلسم 36 ساله نرسیدن به این رویداد مهم ورزشی سرانجام دهد. شاگردان هردمن در مرحله اول انتخابی جام جهانی در گروه B صدرنشین شدند و به مرحله نهایی رسیدند. در این مرحله نیز کانادا با هشت برد، دو باخت و چهار تساوی و کسب 28 امتیاز بالاتر از مکزیک و آمریکا به عنوان تیم اول راهی جام جهانی شد.

کانادای طلایی حریف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران

کانادا در جام دنیای 2022 در گروه F با بلژیک، کرواسی و مراکش هم گروه شده است. نسل طلایی کانادا با حضور بازیکنانی چون دیویس بایرن مونیخ و جاناتان دیوید لیل، امید زیادی دارد تا بتواند از گروهش در جام دنیای صعود کند.

کانادایی ها آخرین بار سال 1986 در جام دنیای بازی کردند. آن ها در جام دنیای مکزیک یکی از بدترین تیم های حاضر در این رقابت ها بودند و در تمامی دیدارهایی مرحله گروهی شکست خوردند و بدون کسب هیچ امتیازی این رقابت ها را ترک کردند!

مربی انگلیسی مرد شماره یک فوتبال کانادا

جان هردمن، سرمربی تیم ملی فوتبال کانادا توانست نام خود را در تاریخ فوتبال ثبت کند؛ چرا که او هم با تیم مردان و هم با تیم زنان مجوز حضور در جام دنیای را کسب نموده است و حالا این فرصت را دارد که با تیم مردان در فوتبال دنیا نامی برای خود دست و پا کند.

Coach John Herdman (Canada Soccer/Doug DeFelice) Photo:canpl.ca

هردمن پیش از این پیروز شده بود تیم ملی زنان کانادا را نیز به جام دنیای برساند حتی برنز المپیک را هم با این تیم کسب کند. همین نتایج سبب شد او از تیم زنان کانادا به تیم مردان منتقل گردد. این مربی انگلیسی برنامه بلندمدتی با کانادا دارد؛ چرا که این تیم در دوره بعد جام دنیای میزبان است و قطعا برنامه ریزی برای کسب نتیجه وجود دارد. شاید این تیم همراه با هردمن یکی از شگفتی سازان جام دنیای در دوره های آینده باشد و دیگر طلسم 36 ساله برای کانادایی ها وجود نداشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال کانادا و تایید احتمال بازی محبت آمیز با ایران

Photo:speakers.ca

به غیر از هردمن، رئیس فدراسیون فوتبال کانادا ـ دکتر نیک بونتیس ـ استاد دانشگاه مک مستر نیز در عملکرد تیم ملی این کشور تاثیرگذار بوده است. او در رده بین الملل به عنوان استاد راهنمای استراتژی و مدیریت معروف است.

دکتر نیک بونتیس، رئیس فدراسیون فوتبال کانادا در گفت وگو با خبرآنلاین درباره احتمال انجام بازی محبت آمیز با ایران قبل از برگزاری جام دنیای 2022 قطر، گفت: بله؛ احتمالش وجود دارد اما مشخصا این تصمیم گیری در خصوص اینکه چه تیمی را برای بازی های محبت آمیز انتخاب نمایند برعهده تیم تخصصی ما است که در حال حاضر مشغول تدارکات جام دنیای هستند. ما بعلاوه رقابتی در ماه ژوئن خواهیم داشت که می تواند فرصتی برای رقابت محبت آمیز باشد و مطمئنا جان هردمن مربی تیم و همکارانش در خصوص اینکه تیم کدام کشور برای آمادگی تیم ما در ماه نوامبر بهتر است تصمیم گیری خواهند کرد.

بونتیس با تمجید از جان هردمن سرمربی تاریخ ساز و انگلیسی، کانادا گفت: اگر بخواهیم از عملکرد و دستاورد جان هردمن تعریف کنم باید بگویم که چیزی که او پیروز به دستیابی به آن شده برای هیچ کس دیگری در تمام دنیا امکان پذیر نبوده است. او تیم ملی زنان و بعلاوه تیم ملی مردان را به جام دنیای رسانده. او تنها کسی است که توانسته چنین چیزی را عملی کند و زمانی که متوجه شدیم که جان نوعی فرهنگ و روحی خاص برای تیم بانوان فراهم می آورد دریافتیم که به چنین فرصتی برای همکاری با جان احتیاج داریم تا همان روح و فرهنگ را به تیم مردان منتقل کند و خب با گذشت چند سال او دقیقا همین کار را انجام داد.

رئیس فدراسیون فوتبال کانادا در انتها صحبت های خود گفت: ما اکنون شایستگی حضور در صدرجدول و جایگاه اول در رده بندی فیفا را داریم و او اکنون این نسل طلایی از بازیکنان را به جام دنیای ماه نوامبر می برد.

منبع: خبرکانادا

به "کانادای طلایی حریف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادای طلایی حریف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید