چطور به همسر خود بدبین نباشیم؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، زندگی امروز / آیا تا به امروز بدبینی به همسر خود را تجربه نموده اید؟ دردی که شاید بتوان گفت درد دنیای مدرن است. آزادی ها به مقدار ای زیاد شده است که هرکس به خود اجازه می دهد به راحتی بر تعهدات و پیمان های خود پا بگذارد. بدبینی چیزی نیست که فقط فرد را آزار دهد. بیشترین لطمات روحی متوجه خود انسان بدبین است اما انسان های اطراف و نزدیکان نیز به نوبه خود اذیت می شوند.

چطور به همسر خود بدبین نباشیم؟

به گزارش زندگی امروز به نقل از برترینها، این مشکل همان قدر که آزار دهنده و بی مروت است، راهکاری بسکمک هم برای رفع کردن دارد. زنان یا مردانی که تصور می نمایند همسران آنها در حال خیانت هستند مانند زخمی هستند که مدام سوزن به آن زده می گردد و همواره و هر لحظه منتظر اتفاقی هستند تا ثابت نمایند همسرشان به آنها خیانت می نماید. آنها به قدری ریزبین و نکته سنج می گردد که به تدریج خود نیز باور می نمایند همه حرف هایشان صحت دارد و ممکن نیست همسرشان به او خیانت ننموده باشد!

بیماری بدبینی را با نام پارانوئید می شناسیم. پارانویا گاهی تا حدی پیش می رود که فرد، بیمار روحی و احتیاجمند دارو می گردد تا بتواند سالم زندگی کند. پارانوئید نوعی ترس بیش از مقدار است که اعتماد را از وجود فرد می گیرد و همواره با یک عینک بدبینی به همه رویدادهای زندگی نگاه می نماید. شاید حتی پوچی و بی هویتی تا مقدار ای در او نفوذ کند که دست به خودکشی بزند. اما این چاره کار نیست. پارانویای شدید هم قابل درمان است. پیش از هر چیز باید بدانید چگونه بر این ترس غلبه کنید و خود را از این جهانی ناامن خیالی که ساخته اید، بیرون بکشید.

باید اضطراب کمتری داشته باشید و با آرامش بیشتری زندگی کنید. نباید اجازه دهید همسرتان تصور کند یک انسان بدبین و شکاک هستید که سر هر مساله ای دیوانه می گردد و داد می زند و بی قراری می نماید.

همسر شما خیانت نمی نماید

اگر همواره این توهم را دارید که او به شما خیانت می نماید، فقط خودتان را آزار می دهید. فکر کردن به مسایل منفی و علت تراشیدن برای آنها آسان ترین کار است. اما بهتر این است هربار این تفکرات به سراغ شما آمدند به مسایل زیر فکر کنید:

او شما را انتخاب نموده و هنوز در کنار شما است

کاملا واضح است که او می خواهد در کنار شما بماند و زندگی کند

به احتمال بسیار او قصدی برای ترک یا خیانت کردن به شما ندارد

به ویژه زنان، هرگز در زمان خوشبختی و در یک رابطه سالم به همسرانشان خیانت نمی نمایند

شما توان خشنود کردن او را دارید

بله. شما توان خشنود کردن همسر خود را دارید. بنابراین، دست از نگرانی بردارید و او را خشنود کنید. این مساله کمک می نماید تا بر ناامنی که تصور می کنید غلبه کنید. تا زمانی که رویای شما خوشبختی دوطرفه باشد او نیز در کنار شما خواهند ماند. او شاید فقط گاهی از این که احتیاجهایش برآورده نمی شوند، دچار گیجی و سردرگمی بگردد. و همسر بدبین چیزی نیست که او احتیاج دارد. این شک های شما است که شاید روزی او را عصبی کند و فراری اش دهد.

باید بدانید پارانویا زمانی سراغ شما می آید که احساسات و تفکرات منفی در خصوص خود دارید. بدبینی در نتیجه ترس های شما ناشی از عدم اعتماد به نفس است. اما فرد بدبین شاید این مساله را باور نکند و همچنان اصرار داشته باشد که همسرش به او خیانت می نماید.

اما شما به عنوان انسان بدبین، باید طرف مقابل خود را درک کنید. باید اعتماد به نفس داشته باشید. احساس ناامنی در هر رابطه ای ممکن است پیش بیاید اما مساله ای نیست که آن را ادامه دهید و در نتیجه آن بیمار شوید.

نمی توانید در ترس زندگی کنید!

بله! کاملا محتمل است که همسران به یکدیگر خیانت نمایند. این از ابتدای خلقت بوده و هر روز نیز بیشتر می گردد. اما لازم نیست این ترس را به زندگی خود تعمیم دهید. فائق آمدن بر ترس ها به این مفهوم است که بتوانید بدبینی های خود را کنترل کنید و آنها را کنار بگذارید. پارانویا می تواند یک زندگی سالم و بدون خیانت را به جدایی بکشاند. هیچ زوجی برای جدا شدن ازدواج نمی نمایند. ترس و بدبینی همچون دوقلوهای به هم چسبیده هستند که با هم بروز می نمایند.

بهتر است خیالات خود را به این سمت راهنمایی کنید که همسرتان به شما خیانت نمی نماید و با همین تصور زندگی کنید. اگر زمانی متوجه شدید او به واقع این کار را انجام داده است، خیلی راحت می توانید این مشکل را حل کنید. می توانید جدا و از این زندگی دردآور رها شوید. اما زندگی با ترس دایمی و هراس از ترک شدن چیزی نیست که هیچ انسانی لایق آن باشد. همواره بدترین شرایط را در فکر خود نپرورانید و بر مبنای آن رفتار نکنید.

نمی توانید همسرتان را کنترل کنید!

غلبه بر حس ناامنی نه تنها زندگی شما را بهبود می بخشد بلکه به همسر شما هم اجازه زندگی کردن می دهد. هیچ چیز به مقدار کنترل شدن به وسیله همسر نمی تواند روح یک انسان را آزار دهد. هر زن یا مردی می تواند دوستانی از جنس مخالف داشته باشد و در کنار آنها نیز خشنود باشد. اما به این مفهوم نیست که علاقه او به شما خدشه دار می گردد و ممکن است شما را رها کند. این را قبول کنید. همسر شما، شما را می خواهد. برای همین است که در کنار شما زندگی می نماید. اما دوست دارد که زندگی طبیعی و دوستان خود را هم داشته باشد. انسان آزاد آفریده شده است و به این آزادی احتیاج دارد. همان طور که انتظار ندارید او شما را در قفس کند و طبیعی ترین آزادی های فردی را از شما بگیرد، شما هم نباید آزادی او را بگیرید.

شما هم حتما دوستانی دارید و با آنها وقت می گذرانید، آیا هرگز در کنار آنها بودن باعث شده است که همسر خود را فراموش کنید یا عشقتان به او کم گردد؟ مسلما خیر. پس چرا همین فکر را در خصوص همسرتان ندارید. چرا فکر نمی کنید او هم انسان است و به اجتماع و روابط اجتماعی احتیاج دارد؟ او هم مانند شما زندگی اش را دوست دارد و نمی خواهد به هیچ قیمتی خرابش کند یا شما را از دست بدهد.

ترس های شما واقعی می شوند اگر به طور دایم و همواره در این ترس باشید که همسرتان به شما خیانت می نماید، احتمال وقوع این حادثه بسیار زیاد خواهد شد. او ترس ها و نگرانی های دایمی شما را می بیند و دیگر برایش ارزش ندارند و ممکن است به سراغ این کار برود تا دست کم کاری نموده باشد که مستحق این همه شک و کنترل و آزار باشد.

اما شما با کنترل ترس ها و بدبینی های خود می توانید وقوع این اتفاق ناگوار را پیشگیری کنید. با مهربانی و تسط بر افکار منفی خود، او را خشنود کنید و اجازه دهید همچنان عاشق شما و زندگی باشد. هیچ انسانی نمی تواند برای مدت طولانی زیر بار بدبینی های طرف مقابل تاب بیاورد. شاید در آخر با شک های خود او را از دست بدهید.

ایمان داشته باشید همسر شما پاک است. زندگی مشترکتان را دوست دارد و همه هدف او بهتر کردن زندگی است. همان چیزی که شما هم می خواهید. مثبت فکر کنید. از اینکه او را دارید خوشبخت باشید. و باور کنید او نیز از داشتن شما خشنود و خوشبخت است. در غیر این صورت علتی برای ادامه این زندگی باقی نمی ماند.

خودخواه نباشید

حس ناامنی زمانی پیش می آید که فرد خودخواه است و خود را حق به جانب می داند. همه زمان همسر شما برای شما نیست. او احتیاج دارد زمانی را هم با دوستان خود سپری کند و شما باید به او اطمینان داشته باشید.

برای جلب موافقت او کوشش نکنید

اگر نگران هستید که او را ازدست بدهید شاید در نتیجه اصرار زیاد بر خیانت کار بودنش او شما را ترک کند. آن وقت باید بروید و عذرخواهی کنید. این رفتار منطقی نیست. تا زمانی که در کنارتان هست، او را قبول داشته باشید و باورش کنید. وقتی او هست یعنی دوستتان دارد پس با این تفکر با او رفتار کنید.

همه زندگی شما او نیست

آیا تصور می کنید همه جهان و زندگی شما در همسرتان خلاصه شده است؟ او تنها علت زنده ماندن شما است؟ باید بدانید اشتباه ترین طرز فکری است که نوع بشر می تواند داشته باشد. این نوع تفکر باعث ایجاد حسادت می گردد. زیرا نمی خواهید تنها داشته شما در زندگی به دست فرد دیگری بیفتد. انسان هایی که همه زندگی خود را در یک فرد خلاصه نمی نمایند، زندگی سالم تریدارند و بیشتر از زندگی راضی هستند. مسایل دیگری هم در زندگی آنها هست که خشنودشان کند و حالشان با آنها خوب باشد. این افراد، حتی اگر همسرشان ترکشان نمایند زندگی خود را نابود نمی نمایند و سعی می نمایند به مسایل دیگری در زندگی مشغول شوند که روحشان آرامش بیشتری داشته باشد.

همواره برترین ها را تصور کنید

همواره زندگی خود را طوری کنترل کنید که باور داشته باشید نگرانی های شما بی مورد هستند و هرگز واقعی نمی شوند. بر ناامنی های فکری خود غلبه کنید. خوش بین باشید و هر اتفاق کوچکی را علتی بر خیانت همسر فرض نکنید.

عمیق تر فکر کنید

اگر دچار ترس و بدبینی هستید باید روش هایی را تمرین کنید و ورزش هایی انجام دهید که فکر و تمرکز شما را بیشتر و عمیق تر می نمایند. بایدخودشناسی کنید و با سفر به درون خود افکار منفی را با خوش بینی های سازنده جایگزین کنید. شاید جلسه های روان درمانی یا مشاوره، مدیتیشن و هیپنوتیزم بتوانند در این راستا شما را کمک برسانند. کلاس های درمانی، هیپنوتیزم، یوگا و مدیتیشن بسکمک در سطح شهر وجود دارند. ثبت نام کنید و به زندگی و تفکرات خود عمق بیشتری ببخشید.

منبع: زندگی روز

به "چطور به همسر خود بدبین نباشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور به همسر خود بدبین نباشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید