پلنگ برفی را نجات دهید

به گزارش وبلاگ اسبیکو، گربه سانان بزرگ حیواناتی گریزان و مرموز هستند اما این ویژگی در گونه پلنگ برفی به مراتب برجسته تر است.

پلنگ برفی را نجات دهید

به گزارش ایسنا، مردم بومی که در حوالی زیستگاه های پلنگ های برفی زندگی می نمایند اغلب از آن ها با عنوان ارواح کوهستان یاد می نمایند زیرا این حیوانات به سختی در اطراف محیط زندگی انسان ها دیده می شوند.

پلنگ برفی از گونه های گربه سان در دنیا است که بیشترین خطر انقراض، آن ها را تهدید می نماید و در کوهستان های صخره ای مرکز و جنوب آسیا یافت می شوند. همچنین نام این جانور در فهرست قرمز گونه های در معرض خطر انقراض اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) قرار گرفته است.

برآوردهای این اتحادیه نشان می دهد که تنها 4000 تا 7500 قلاده پلنگ برفی در حیات وحش وجود دارد.

اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت با توجه به شکار این گونه جانوری به دلیل بهره گیری از خز و از بین رفتن زیستگاه های آن ها بر اثر توسعه صنایع و تغییرات اقلیمی پیش بینی نموده است که تا سال 2040 میلادی حدود 10 درصد از جمعیت این گونه جانوری ناپدید می گردد.

به گزارش سایت برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP)، این سازمان با همکاری شرکای منطقه ای در تاجیکستان و قرقیزستان به آنالیز هر چه بهتر آسیب پذیری جوامعی پرداختند که در اطراف این گونه جانوری سکونت دارند. این دانش با ارائه راهکارهایی همراه است که می توان زندگی همزمان بشر و پلنگ برفی را با حداقل آسیب به هر دو در کنار هم محقق کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پلنگ برفی را نجات دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلنگ برفی را نجات دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید