نکاتی که هنگام بنزین زدن باید به آن ها توجه کرد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، بهترین زمان برای بنزین زدن صبح زود است چرا که حرارت زمین هنوز در پایین ترین حد واقع شده است.

نکاتی که هنگام بنزین زدن باید به آن ها توجه کرد

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری وبلاگ اسبیکو، به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ بنزین ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار گرفته است. هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ تر و متراکم تر است. وقتی هوا گرم می شود، بنزین منبسط می شود، بنابراین خرید بنزین در بعد از ظهر و حتی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد.

وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید. اگر نگاه کنید می بینید دارای سه درجه کُند، متوسط و تند است. در حالت کُند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می شود به حداقل می رسانید. همه شلنگ ها دارای محل بازگشت بخار هستند.

اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخار می شود. این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می شود به طوری که وقتی شما بنزین می زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می دهد بنزین نزده اید.

یکی از مهم ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می کند. بنزین به مراتب سریع تر از آنچه که تصور می کنید تبخیر می شود. مخازن ذخیره بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه صفر بین بنزین و جو عمل می کند تا تبخیر را به حداقل برساند.

نکته دیگری که باید یادآوری کرد این است که اگر تانکر بنزین در حال تخلیه به مخزن پمپ بنزین باشد و شما هم در جایگاه سوخت باشید، در آن موقع بنزین نزنید. به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه شده سبب می شود بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگی که معمولاً ته نشین می شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.

منبع: خودروکار

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "نکاتی که هنگام بنزین زدن باید به آن ها توجه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که هنگام بنزین زدن باید به آن ها توجه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید