ماموریت ویژه برای والیبال ساحلی؛ نمایش قدرت را کامل کن

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تهران (پانا) - پس از قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، حالا نوبت به والیبال ساحلی است که امروز با کسب عنوان قهرمانی اقتدار والیبال ایران در قاره کهن را در بخش مردان تکمیل کند.

ماموریت ویژه برای والیبال ساحلی؛ نمایش قدرت را کامل کن

پرونده هجدهمین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی آسیا 2021 به میزبانی تایلند امروز انتها با برگزاری ملاقاتهای فینال و رده بندی در هر دو بخش مردان و زنان بسته خواهد شد تا تکلیف یکی دیگر از جام های کنفدراسیون والیبال آسیا در آخرین فاصله تقریبا یک ماه مانده تا شروع سال تازه میلادی روشن گردد.

در مهم ترین ملاقات امروز تیم ملی والیبال ساحلی ایران با ترکیب بهمن سالمی و ابوالحسن خاکی زاده برای کسب مدال طلای آسیا و بازگشت به بام قاره کهن به مصاف تیم ملی والیبال ساحلی استرالیا مدافع عنوان قهرمانی با ترکیب مک هوگ و بورنت خواهد رفت تا دوئل خود برای کسب مجدد قهرمانی در آسیا را انجام دهد. این بازی با اعلام کنفدراسیون والیبال آسیا ساعت 10:30 صبح و پس از معین تیم سوم جام برگزار خواهد شد. تیم های قزاقستان و قطر در این دوره برای کسب مدال برنز کوشش خواهند کرد.

راه رسیدن به فینال چگونه بود؟

تیم ملی والیبال ساحلی ایران در مرحله گروهی پس از استراحت در روز اول رقابت ها، در دومین روز استرالیا را با ترکیب گوئهر و نیکولایدس با نتیجه 2 بر یک شکست داد و در آخرین بازی مرحله گروهی که برای کسب جواز صعود به مرحله حذفی بود، تیم ملی سریلانکا را 2 بر صفر شکست داد. در مرحله حذفی، تایلند میزبان رقابت ها اولین قربانی تیم ملی ایران که تن به شکست 2 بر یک داد. سپس تیم ملی فیلیپین مقابل ایران با همین نتیجه بازنده شد تا ایران به یک نیمه نهایی برسد. در این مرحله تیم ملی ایران مقابل تیم مدعی قزاقستان روزی راحت را داشت و با رجحان آسان 2 بر صفر فینالیست شد.

در مقابل استرالیا در مرحله گروهی دو برد مشابه با نتایج 2 بر صفر بدست آورد و به ترتیب تیم های فیلیپین و اندونزی را شکست داد. در مرحله حذفی استرالیا ابتدا مقابل ژاپن به رجحان 2 بر صفر رسید و سپس یکی از تیم های ملی ایران را با ترکیب شکار و آرو 2 بر صفر شکست داد تا به نیمه نهایی برسد و در این مرحله هم با رجحان 2 بر صفر مقابل قطر، فینالیست شد. بدین ترتیب استرالیا تنها تیم این جام است که تا به امروز حتی یک ست باخته هم نداشته است.

خیز برای جام سوم

تیم ملی والیبال ساحلی ایران طی هفده دوره ای که از مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی آسیا گذشته است، تا به امروز سه بار به فینال رسیده است که برای اولین بار در چین و در سال 2011 تیم ملی ایران با ترکیب محمد صلاق و پرویژ فرخی مقابل تیم میزبان در فینال به رجحان رسید و اولین جام را بدست آورد. سپس در سال 2017 که بازی های در تایلند برگزار می شد، تیم ملی ایران با ترکیب بهمن سالمی و رحمان رئوفی در فینال اندونزی را شکست داد و جام دوم را بدست آورد اما یک سال بعد یعنی سال 2018 که مسابقات در قطر برگزار می شد، ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی مقابل قطر بازنده شد و اولین نایب قهرمانی خود در آسیا را بدست آورد. بدین ترتیب ایران در حالی امروز برای کسب جام سوم به میدان خواهد رفت که بهمن سالمی سومین حضور خود در فینال را تجربه می نماید.

در جدول افتخارات این جام، تیم ملی والیبال ساحلی ایران در مجموع با 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی در رده چهارم واقع شده است و اگر امروز بتواند جام را بالای سر ببرد، از نظر تعداد قهرمانی با چین برابر خواهد شد اما به دلیل تعداد کمتر نایب قهرمانی (چینی ها 6 نایب قهرمانی دارند) در رده چهارم باقی خواهند ماند.

در سمت دیگر استرالیا تا به امروز 5 بار حضور در فینال را تجربه نموده که حاصل آن 4 قهرمانی و یک3 نایب قهرمانی بوده است که با همین نتایج آنها در رده دوم جدول افتخارات پس از اندونزی قرار دارند. نکته جالب توجه درباره استرالیا این است که کریس مک هوگ که امروز در ترکیب این تیم قرار خواهد داشت تا به امروز 4 بار حضور در فینال را تجربه نموده، که هر 4 بار حضور او با قهرمانی به انتها رسیده است. به عبارت دیگر تمام قهرمانی های استرالیا در آسیا با حضور این والیبالیست حرفه ای بدست آمده و امروز دوئل او و بهمن سالمی می تواند دقایق جذابی را رقم زند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ماموریت ویژه برای والیبال ساحلی؛ نمایش قدرت را کامل کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت ویژه برای والیبال ساحلی؛ نمایش قدرت را کامل کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید