لذت کوهنوردی ، با این 10 علت شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، آیا آخرهفته ها همواره انتخاب اولتان برای سرگرمی کوه است؟ شاید هم هیچوقت پایتان به کوه باز نشده. آیا تابه حال به کوهنوردی و رفتن به کوهستان فکر نموده اید؟ آیا ته به حال از خود پرسیده اید چه چیزی کوهنوردان را هر بار به فعالیتی سخت مانند کوهنوردی می کشاند؟ به قول عاشقان کوه نوردی برای فهمیدن علت این جذابیت باید خودتان پوتین هایتان را بپوشید و کوه را امتحان کنید. آرامش غیرقابل توصیف کوهستان همان دفعه اول مسحورتان خواهد نمود. در این مطلب با 10 علت جذابیت کوهپیمایی و کوهستان گردی آشنا خواهیم شد.

لذت کوهنوردی ، با این 10 علت شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!

با زیبایی مطلق روبرو شوید

کوهستان و کوهستان گردی از آن دسته مکان هاییست که بی شک در تمام طول سال زیبا و مجذوب کننده است. چه زمانی که در کوهستانی یکدست سفید قدم بردارید و چه زمانی که از گرما به آبشاری در دل کوه پناه ببرید. اشکال متنوع سنگ و گل های نادر را هم نباید فراموش کنید.

از بوی کوه لذت ببرید

کوهستان گردی و کوهپیمایی بویی منحصر به فرد دارد ، بویی که نه از گل های کوهی بلکه از خود کوه می آید. ترکیب هوای تمیز و بوهای لذت بخش کوهستان و گیاهان معطر هر انسانی رو مجذوب خود می نماید.

تازگی را تنفس کنید

در کوهستان گردی و کوهپیمایی نفس کشیدن هم لذت بخش است وقتی با هر دم و بازدم نهایت تازگی را احساس میکنید. هوای تمیز کوه مفرح ذات است و ممد حیات.

با کوهنوردی سالم بمانید

کوه برای هر قسمت بدنتان فعالیتی سراغ دارد (به همین علت باید پیش از آغاز این ورزش در خصوص خطرات آن آگاهی داشته باشید). این تنوع فعالیت در کمتر جایی مانند کوه یافت میگردد و به همین علت کوهنوردی میتواند تناسب اندام و سلامتی تان را تضمین کند. انواع سبک های کوهنوردی در کوهستان هایی با طبیعت متفاوت این تنوع را چندین برابر می نماید.

هوا را دوباره کشف کنید

هوا مهم ترین علت زنده ماندن ماست ولی کمتر موقعی به آن احترام میگذاریم یا متوجه اهمیت آن می شویم. در ارتفاعات کوهستانی که شرایط نفس کشیدن سخت تر می گردد اهمیت هوا رو در کوهپیمایی دوباره کشف می کنید.

آرامش و سکون را تجربه کنید

در هنگام کوهنوردی هرازچندگاهی روی نزدیک ترین سنگ بنشینید و در آرامش و سکون کوه غرق شوید. همانطور که در مقدمه گفتیم برای درک آرامش کوهستان باید خودتان پوتین هایتان را بپوشید و به دل کوه بزنید. مطمئن باشید احساس آرامش تا مدت ها پس از بازگشت هم با شما خواهد بود.

زمان را متوقف کنید

هنگام کوهنوردی همواره این احساس که تنها عامل متحرک شما هستید و کوهستان در سکون کامل متوقف شده همراه شماست.کم کم این توقف را در خصوص خودتان هم احساس میکنید و به سکون کوهستان خو می گیرید.

خودتان را در آیینه کوهستان ببینید

بالارفتن از کوه و نگاه کردن به دنیای اطراف از بالای قله نگاهتان به خود و زندگیتان را تغییر میدهد. میگویند کوه نوردی به انسان یاری میکنند کوچکی خود در مقابل دنیا اطراف را بهتر درک کند و خودش را در آیینه کوهستان ببیند.

هربار چیز جدیدی کشف کنید

کوهستان برترین منبع برای پاسخگویی به احتیاج کشف است. برای فتح هر قله راه های مختلفی وجود دارد و هربار مسیرهای متنوع و چیزهای جدیدی برای کشف شدن در کوهپیمایی منتظر شماست.

طبیعت بکر را تجربه کنید

منطقه ها کوهستانی و قابل کوهپیمایی معمولا بکر و دور از دسترس بیشتر مردم اند و همین دست نخوردگی می تواند به برترین شکل اهمیت این موضوع را نشان دهد که همواره وجود منطقه های که پای انسان به آن کمتر باز شده ضروری است.

منبع: همگردی

به "لذت کوهنوردی ، با این 10 علت شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لذت کوهنوردی ، با این 10 علت شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید