شهردار نیویورک هم خواهان استعفای کومو شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، شهردار نیویورک هم به جمع سیاستمدارانی پیوسته است که از اندرو کومو فرماندار این ایالت خواسته اند به خاطر اتهامات آزار و اذیت جنسی، از این سمت کناره گیری کند.

شهردار نیویورک هم خواهان استعفای کومو شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو به نقل از رویترز، بیل دو بلاسیو شهردار نیویورک روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: اندرو کومو، دیگر نمی تواند به عنوان فرماندار ایالت نیویورک به فعالیتش ادامه دهد.

بر این گزارش، تا به امروز 6 زن که بیشتر آنها قبلا در دفتر فرماندار نیویورک فعالیت می نموده اند، وی را به آزار و اذیت جنسی و رفتارهای نامتناسب متهم نموده اند.

پیش از این نیز تعدادی از سیاستمداران سرشناس و مشهور آمریکایی خواهان استعفای فرماندار نیویورک شده بودند.

البته اندرو کومو اتهامات مطرح شده از سوی این زنان را رد نموده است. دفتر لیتیشیا جیمز دادستان کل نیویورک تحقیقات مستقلی را درباره این اتهامات شروع نموده است. کومو گفته است که از این سمت استعفا نخواهد کرد و از افکار عمومی خواسته است تا منتظر نتایج این تحقیقات باشند و از هرگونه پیشداوری خودداری نمایند.

دو بلاسیو که رقیب دیرینه سیاسی کومو به شمار می رود، اضافه کرد: اتهامات اخیر به شدت آزاردهنده است. آزار و اذیت جنسی کارکنان در یک مکان خصوصی هرگز قابل قبول نیست. به نظر من او دیگر نمی تواند به عنوان فرماندار به فعالیتش ادامه دهد.

درخواست ها برای استعفای اندرو کومو از اواخر فوریه تا به امروز افزایش یافته است.

ششمین زن نیز روز سه شنبه آندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک را به آزار و اذیت جنسی متهم نموده است.پیش از این 5 زن دیگر از جمله کارمندان سابق دفتر فرماندار نیویورک اتهامات متعدد آزار و اذیت جنسی را علیه وی مطرح نموده اند و بسیاری از سیاستمداران دموکرات خواهان استعفای وی شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شهردار نیویورک هم خواهان استعفای کومو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار نیویورک هم خواهان استعفای کومو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید