شرط و شروط انتخاباتی عارف

به گزارش وبلاگ اسبیکو، با وجود اینکه نام محمد رضا عارف به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات سال ریاست جمهوری مطرح است اما خود او در این باره پاسخ صریحی نمی دهد. او می گوید درخواست هایی برای نامزدی در انتخابات دارد.

شرط و شروط انتخاباتی عارف

این چهره سرشناس اصلاح طلبان با بیان اینکه جریان اصلاحات باید برای انتخابات حضور جدی داشته باشد و برنامه و نامزد معرفی کند و ما هم در این راستا حرکت می کنیم، گفت: 10 سال است که در بنیاد امید ایرانیان برنامه های راهبردی برای رویدادهای مهم سیاسی کشور از جمله انتخابات تهیه می گردد، زیرا اعتقاد ما این است که حتی اگر در انتخابات شکست خوردیم، برنامه های خود را در اختیار رقیب قرار دهیم. کمیته های بنیاد امید ایرانیان اکنون فعال بوده و راهبرد اصلی ما افزایش مشارکت مردم و جوابگویی به مردم و اداره خوب و پیروز کشور است.

عارف در واکنش به بعضی اخبار مبنی بر فعالیت انتخاباتی اش اظهار کرد: بعضی چهره ها از من تقاضای حضور در انتخابات داشته اند، اما من تا به امروز موضعی نگرفته ام.

عارف در ادامه سعی کرد عملکرد خود ار در مجلس دهم شرح دهد، او اضافه کرد: افراد براساس شعار عمل نکنند و اگر قرار است عملکرد افراد از جمله من در موقعیت های مختلف از جمله مجلس آنالیز گردد، متوجه باشند که من عمل گرا و نتیجه گرا هستم و معتقدم که اکنون زمان شعاردادن نیست. اگر قرار است دو کاندیدا مقایسه شوند، در یک زمان و شرایط معین مقایسه انجام گردد نمی گردد رفتار یک مقطع زمانی یک فرد با یک مقطع زمانی فرد دیگر مقایسه گردد، زیرا شرایط متفاوت است.

رییس پیشین شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در بخش دیگریاز سخنانش درباره احتمال ائتلاف انتخاباتی گفت: اصولا اعتقاد به ائتلاف و توجه به منافع ملی دارم. اما در ادامه اضافه کرد: معتقدم باید جریان های سیاسی کاندیداهای خود برای انتخابات 1400 را داشته باشند و اگر بنا بر ائتلاف شد، باید توافق ها روشن باشد و به اطلاع طرفداران جریان ها هم برسد و عملا مورد تایید آنها باشد.

او به تجربه فراکسیون امید مجلس و لیست ائتلافی اصلاح طلبان اشاره نمود و گفت: بعضی از راه یافتگان به مجلس دهم از لیست امید تا آخر مجلس رفتار پاندولی خود را ادامه دادند و هرجا صلاح شان بود با ما همراهی می کردند و هرجا صلاح شان نبود با رقیب ما همکاری می کردند.

عارف گفت: برای تشکیل دولت بنا بر ائتلاف شد، باید از قبل معین گردد که سهم هر جریان در فعالیت دولت چقدر است ؟مثلا رئیس جمهور از شما، معاون اول از ما یا هشت وزیر از شما و یازده وزیر از ما و... اگر قرار به ائتلاف باشد، باید آورده و دریافتی و مسئولیت ها معین گردد تا بتوان جوابگوی مردم بود.

محمد رضا عارف استعفای خود از شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان را هم رد کرد و گفت: پس از برگزاری انتخابات مجلس یازدهم و براساس رویه های سه دوره فعالیت شورای عالی سیاستگذاری، نامه ای به آقای محمدی دبیرکل وقت انجمن اسلامی معلمان نوشتم که انتخابات به خاتمه رسیده است و شما یا جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را تشکیل دهید یا اگر شرایط کرونا اجازه نمی دهد، جلسه موسسین ائتلاف را تشکیل دهید و در خصوص ادامه کار تصمیم گیری کنید که از این نامه من تلقی استعفا شد که صحیح نمی باشد.

او با اشاره به بعضی نگاه هابه خود در جریان اصلاح طلب گفت: من احساس می کردم که بعضا مطرح می گردد که عارف مانع ایجاد این ائتلاف است و در واقع نقدها متوجه فرد است در حالیکه ما در گفتمان اصلاحات به فردمحوری اعتقادی نداریم.

منبع: فرارو

به "شرط و شروط انتخاباتی عارف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط و شروط انتخاباتی عارف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید