خطر فرونشست بیخ گوش بزرگراه آزادگان ، بعضی لوله های جمع آوری آب های سطحی سرقت شده اند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، شهردار منطقه 19 در رابطه با فرونشست در بزرگراه آزادگان شرح داد: در این بزرگراه دو نقطه به طول 50 الی 60 متر در اطراف لوله های جمع آوری آب های سطحی با فرونشست رو به رو شده است.

خطر فرونشست بیخ گوش بزرگراه آزادگان ، بعضی لوله های جمع آوری آب های سطحی سرقت شده اند

تورج فرهادی شهردار منطقه 19 در مصاحبه با وبلاگ اسبیکو در رابطه با مسائل ایجاد شده در بزرگراه آزادگان گفت: یک لوله جمع آوری آب های سطحی در این منطقه وجود دارد که آب های سطحی منطقه 18 را جمع می نماید و از عرض بزرگراه آزادگان وارد گذرگاه میانی سواره رو می گردد. این لوله ها در طول آزادگان قرار گرفته است و پس از 2 کیلومتر وارد دشت های پایین دست حریم منطقه 19 می گردد.

او اضافه کرد: این لوله ها در گذر زمان دچار آسیب شده اند و بخشی از آنها به علت استفاده معتادها از فضای داخلی لوله ها، دچار سوختگی شده اند و این اتفاق موجب شد تا آب در بالا دست رها گردد. در این میان نباید فراموش کرد که بعضی از قسمت ها نیز به سرقت رفته اند.

فرهادی با اشاره به این موضوع که این لوله ها در قسمت میانی بزرگراه آزادگان قرار گرفته است، گفت: اگر این لوله کشی در متن و عرض آزادگان بود مسائل بیشتری رخ می داد. در حال حاضر در دو سمت این خط لوله، گاردریل وجود دارد و با فضای سبز پوشانده شده است و در دو نقطه به طول 50 الی 60 متر اطراف این لوله ها با فرونشست رو به رو شده است.

شهردار منطقه 19 در رابطه احتمال فرونشست در بزرگراه آزادگان گفت: به جای خط لوله، تونلی خاکی در زیر فضای سبز رفیوژ(گذرگاه میانی سواره رو) میانی باندهای جنوبی به جای مانده است، به علت حجم بارش های انتهای سال گذشته این تونل خاکی با جریان سیلاب به وجود آمده از بین رفته و باعث آب پس زدگی روان آب در زیر پل بزرگراه آزادگان و ایجاد مسائل ترافیکی در محدوده شده است که به مرور احتمال آبشستگی و نشست اتوبان وجود دارد.

او با تأکید بر این نکته که به بستر اصلی سواره رو آسیبی وارد نشده است، اضافه کرد: با این وجود ضروری است که مشکل این بخش از اتوبان حل و فصل گردد تا مبادا این مسیر - به عنوان یکی از اصلی ترین مسیرهای شهری - با یک حادثه غیرمترقبه روبرو گردد.

براساس گفته فرهادی اگر این مسئله مدیریت نگردد، در صورت بارندگی شدید و جمع شدن آب در این منطقه، ممکن است که سواره رو نیز با مسائل پیش بینی نشده ای رو به رو گردد. اگر سواره رو آزادگان فرو بریزد، ناخواسته ترانزیت کل کشور مختل خواهد شد، چرا که این مسیر جز شریان های مهم کشور و مهم ترین کمربندی مرکز است.

او با تأ کید با اشاره به این موضوع که جنس این لوله ها پلاستیکی است، گفت: در کوشش هستیم تا لوله های سیمانی را جایگزین کنیم اما تا قرار داد نداشته باشیم تمام این خواسته ها معطل می ماند.انباشت آب های سطحی این بزرگراه در فصل سرما می تواند حادثه آفرین گردد و حتی شاهد فرونشست باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "خطر فرونشست بیخ گوش بزرگراه آزادگان ، بعضی لوله های جمع آوری آب های سطحی سرقت شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر فرونشست بیخ گوش بزرگراه آزادگان ، بعضی لوله های جمع آوری آب های سطحی سرقت شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید