ثبت 13 هزار بیمار هموفیلی در وزارت بهداشت

به گزارش وبلاگ اسبیکو، در این بسته های جامع مراقبتی نه تنها اقلام مورد حمایت بیمه های درمانی، بلکه سایر اقلام از قبیل خدمات ویژه دندانپزشکی، ارتوز و پروتز، بندآورنده های اختصاصی موضعی خونریزی و سایر خدمات، از محل اعتبارات صندوق بیماران خاص و صعب العلاج و پوشش بیمه مورد حمایت و پوشش قرار می گیرد.

ثبت 13 هزار بیمار هموفیلی در وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت، ارتقای خدمات درمانی، دسترسی عادلانه بیماران به خدمات درمانی و حفاظت مالی را سه محور اصلی ارائه خدمات به بیماران هموفیلی در سال نو مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید کریمی با اشاره به تعداد بیماران هموفیلی ثبت شده در سامانه معاونت درمان، گفت: حدود 13 هزار بیمار هموفیلی که شامل کلیه اختلالات خونریزی دهنده است، در سامانه معاونت درمان ثبت شده که بیشترین تعداد مربوط به بیماری هموفیلی A و B (کمبود فاکتور 8 و 9) و فون ویلبراند است.

وی اضافه نمود: شعار امسال فدراسیون جهانی هموفیلی دسترسی همه بیماران به درمان پیشگیرانه از بروز خونریزی ها است که دولت ها با سیاستگذاری در جهت مدیریت بهتر درمان و بهبود کیفیت زندگی بیماران هموفیلی برنامه ریزی می نمایند.

کریمی اعلام کرد: با توجه به شعار روز جهانی هموفیلی و هدف وزارت بهداشت مبنی بر ارتقا و تعالی نظام سلامت، برنامه های کلی معاونت درمان مطابق با رسالت خود در جهت درمان به روز و بهبود کیفیت زندگی بیماران، حول سه محور اساسی ارتقای خدمات درمانی، دسترسی عادلانه بیماران به خدمات درمانی و حفاظت مالی راسخ است.

معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد: بر این اساس، کمیته های علمی به منظور به روز رسانی برنامه های حوزه درمان و تدوین و ابلاغ بسته های جامع درمان برای کلیه گروه ها تشکیل شده است و این بسته شامل خدمات درمانی، پیشگیری از عوارض بیماری و ارزیابی های دوره ای شرایط درمان است.

کریمی توضیح داد: در این بسته های جامع مراقبتی نه تنها اقلام مورد حمایت بیمه های درمانی، بلکه سایر اقلام از قبیل خدمات ویژه دندانپزشکی، ارتوز و پروتز، بندآورنده های اختصاصی موضعی خونریزی و سایر خدمات، از محل اعتبارات صندوق بیماران خاص و صعب العلاج و پوشش بیمه مورد حمایت و پوشش قرار می گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به پراکندگی بیماران و گستردگی کشور و مسائل دسترسی به مراکز جامع مراقبتی موجود و با هدف کاهش رفت و آمد غیرضروری بیماران هموفیلی و خونریزی دهنده شناسنامه استاندارد خدمات مراقبتی درمان در منزل برای بیماران هموفیلی با پوشش خدمات پزشکی، پرستاری و فیزیوتراپی سرپایی در منزل پس از دو سال آنالیز و کار کارشناسی دقیق در حوزه معاونت درمان و معاونت پرستاری، تدوین و به تصویب رسید و مراحل اجرایی خود را پس از تایید شورایعالی بیمه در امسال شروع خواهد نمود.

افزایش مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی به بیماران هموفیلی در دستور کار

وی اضافه نمود: در زمینه دسترسی عادلانه بیماران به خدمات درمانی، توسعه زیرساخت های مورد احتیاج برای ارائه خدمت به وسیله تکمیل و تجهیز مراکز مراقبت جامع هموفیلی (شامل ویزیت پزشک، تزریق فرآورده های خونی و انعقادی، عرضه داروهای تخصصی، دندانپزشکی و توانبخشی) در بیش از 30 مرکز اجرا شده است و طبق هدفگذاری ها افزایش این مراکز به دو برابر در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "ثبت 13 هزار بیمار هموفیلی در وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 13 هزار بیمار هموفیلی در وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید