تحویل اولین محموله اورانیوم با غنای پایین به قزاقستان

به گزارش وبلاگ اسبیکو، وزارت امور خارجه قزاقستان از تحویل نخستین محموله اورانیوم با غنای پایین برای ذخیره سازی در بانک آژانس بین المللی انرژی هسته ای این کشور اطلاع داد.

تحویل اولین محموله اورانیوم با غنای پایین به قزاقستان

به گزارش خبرنگار وبلاگ اسبیکو در دوشنبه، وزارت امور خارجه قزاقستان از تحویل نخستین محموله اورانیوم با غنای پایین برای ذخیره سازی در بانک آژانس بین المللی انرژی هسته ای واقع در منطقه اوست کامنوگورسک این کشور اطلاع داد.

اولین محموله اورانیوم با غنای پایین توسط شرکت های قزاقی ناک کازآتومپروم و آرانو سیکل فرانسه به قزاقستان انتقال یافت.

در مجموع، در بانک آژانس بین المللی انرژی اتمی واقع در اوست کامنوگورسک قزاقستان 90 تن هگزالوریاد اورانیوم ذخیره می گردد که برای فراوری سوخت راکتور استاندارد آب سبک در نیروگاه های هسته ای پیش بینی شده است.

وزارت امور خارجه قزاقستان با اعلام این خبر اعلام کرد که این اورانیوم با غنای پایین پسماند رادیواکتیو نیست و تهدیدی برای مردم و محیط زیست ندارد و تنها برای کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی هسته ای پیش بینی شده است.

توافقنامه ایجاد بانک نگهداری اورانیوم با غنای پایین در منطقه اوست کامنوگورسک قزاقستان در آگوست سال 2015 میلادی میان این کشور و آژانس بین المللی انرژی هسته ای به امضا رسید و در ژانویه سال 2017 میلادی حکم اجرا گرفت.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحویل اولین محموله اورانیوم با غنای پایین به قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل اولین محموله اورانیوم با غنای پایین به قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید