برخورد قانونی با املاکیان ناقض رعایت مصوبه سقف اجاره بها

به گزارش وبلاگ اسبیکو، رئیس اتحادیه مشاوران املاک، مصوبه تعیین سقف اجاره بها و تمدید اتوماتیک قرارداد های اجاره را لازم الاجرا دانست.

برخورد قانونی با املاکیان ناقض رعایت مصوبه سقف اجاره بها

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مصطفی قلی خسروی با اعلام این خبر گفت: در صورت اعلام شکایت از سوی مستاجران برای تنظیم قرارداد های خارج از ضوابط اعلام شده، با دفتر معاملات ملکی متخلف برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی درباره اجرای مصوبه تعیین سقف اجاره بها، اضافه کرد: همه قرارداد های اجاره، پیرو مصوبه ستاد مبارزه با کرونا به صورت اتوماتیک تمدید می شود و نیازی به مراجعه مستاجران به بنگاه های املاکی نیست.

قلی خسروی اضافه کرد: بر این اساس، پشت نویسی قرارداد های اجاره سال گذشته بین مالک و مستاجر هم می تواند قانونی باشد.

به گفته رئیس اتحادیه املاک تهران از آنجایی که ستاد مبارزه با کرونا در خصوص تمدید اتوماتیک قرارداد های اجاره مصوبه داشته و برای اینکه هزینه اضافی از سوی مالک و مستاجر پرداخت نشود قرارداد های اجاره بدون مراجعه به بنگاه های املاکی به صورت اتوماتیک تمدید می شود.

قلی خسروی در خصوص رعایت سقف تعیین اجاره بها هم، گفت: مصوبه ستاد مبارزه با کرونا لازم الاجراست و اتحادیه املاک تابع مصوبه دولت است و در صورت اعلام شکایت از سوی مستاجران برای تنظیم قرارداد های خارج از ضوابط اعلام شده با دفتر معاملات ملکی برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی با شرح اینکه هم چنان معتقدیم توانمندی مستاجران با پرداخت تسهیلات اجاره بهترین سیاست برای بازار اجاره است، شرح داد: دخالت در قیمت گذاری باعث افزایش قیمت ها می شود با این حال با هر گونه تخلف در زمینه تمدید قرارداد ها خارج از نرخ های اعلام شده برخورد قانونی خواهد شد.

بر اساس قانون، بنگاه های معاملاتی ملکی چنانچه به تنظیم قرارداد های خارج از ضوابط اعلام شده اقدام کنند، طبق مقررات نسبت به پلمب مکان مورد نظر و در صورت تکرار نسبت به ابطال پروانه از طریق مراجع ذیصلاح اقدام می شود

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حداکثر افزایش اجاره بهای واحد های مسکونی برای شهر تهران تا 25 درصد، برای کلان شهر های دیگر حداکثر 20 درصد و در سایر شهر ها 15 درصد تعیین شد و همچنین با توجه به این مصوبه همه قرارداد ها در دوره کرونا و تا سه ماه پس از آن تمدید می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "برخورد قانونی با املاکیان ناقض رعایت مصوبه سقف اجاره بها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قانونی با املاکیان ناقض رعایت مصوبه سقف اجاره بها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید