این نقاشی نفرین شده است!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، یک نقاشی پرتره که چهره ای نسبتا خشک و جدی از یک دختر خردسال را نشان می دهد، دو بار از طریق خریدارانش به فروشگاه پس داده شد و مسئولان این فروشگاه خیریه در هیستینگز انگلستان تصمیم گرفتند که برچسب احتمالا نفرین شده را روی آن بچسبانند!

این نقاشی نفرین شده است!

به گزارش فرادید؛ این نقاشی ساده و تقریبا غیرحرفه ای دختری را با لباس قرمز به تصویر کشیده که انگار با غرور و نخوت به رو به رو نگاه می کند. این اثر در اصل به همراه چند قاب از طریق مردی میانسال به خیریه اهدا شده است.

این اثر در ابتدا 25 پوند قیمت گذاری شده بود و خیلی زود به اولین خریدارش فروخته شد؛ اما خریدار دو روز بعد آن را به فروشگاه پس می دهد. مدیر فروشگاه می گوید: زنی که تابلو را خریده بود گفت می خواهم از دست این تصویر خلاص شوم و به علاوه گفت که حس می کند یک حال و هوای غریبی در آن وجود دارد؛ بنابراین ما دوباره آن را پشت ویترین گذاشتیم.

تابلو دوباره خیلی زود به فروش رفت؛ اما دومین خریدار هم به زودی بازگشت و گفت که اصلا نمی خواهم این چیز لعنتی را دوباره ببینم. او ادعا کرد که این نقاشی مادر او را تسخیر کرده بود به طوری که او دائما در مقابل تابلو می ایستاده و به آن خیره می شده. او همچنین گفته بود که سگشان هم نسبت به نقاشی واکنشی عصبی نشان داده است! بعد از شنیدن صدا های ترسناک و چند اتفاق عجیب دیگر او بالاخره تصمیم به پس دادن نقاشی می گیرد.

به همین علت بود که این بار مسئولان فروشگاه تابلو را با یک متن هشدار در ویترین گذاشتند؛ در این متن نوشته شده بود: احتمالا نفرین شده! او برگشته است! دو بار فروخته شده و دو بار پس داده شده! آیا به اندازۀ کافی شجاعت دارید؟

بعد از اینکه تصویر این تابلو در شبکه های اجتماعی منتشر شد خریدار دوم به فروشگاه برگشت و آن را پس گرفت. او وقتی متوجه شده بود که نقاشی بازدید زیادی پیدا کرده نظرش را عوض کرده بود، زیرا فکر کرده بود ممکن است ارزش نقاشی بیشتر شده باشد. این خریدار که زوئی نام دارد اعلام کرده که حالا می خواهد نقاشی را پیش یک متخصص ببرد تا آن را از نفرین پاک کند.

بعد از انتشار عکس در شبکه های اجتماعی خیلی از کاربران آن را با شخصیت شیطانی عروسک آنابل مقایسه کرده بودند و البته بعضی ها هم گفته بودند که بدشان نمی آید یک نقاشی نفرین شده در خانه داشته باشند!

منبع: فرارو

به "این نقاشی نفرین شده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نقاشی نفرین شده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید