ادامه درگیری های شدید در جنوب یمن

به گزارش وبلاگ اسبیکو، نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای اماراتی در استان ابین یمن بشدت با یکدیگر درگیر شدند که طی آن یکی از فرماندهان نیروهای اماراتی و چند سرباز طرف مقابل جان خود را از دست دادند.

ادامه درگیری های شدید در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو، علی رغم امضای توافق ریاض برای آرام کردن جنوب یمن، بار دیگر درگیری های شدیدی میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن و المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) در این منطقه آغاز شد.

بر اساس گزارش وبگاه یمن نیوز، طی این درگیری ها در شهر المحفد استان ابین یکی از فرماندهان شورای انتقالی جنوب و تعدادی از سربازان وابسته به دولت مستعفی کشته شدند.

منابع محلی اعلام کردند، نیروهای وابسته به امارات به خودروی نظامی نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن حمله کردند و همین موضوع منجر به آغاز درگیری ها شد.

منابع محلی اعلام کردند، شرایط هنوز متشنج است و درگیری ها میان طرفین ادامه دارد.

درگیری ها میان عناصر دولت منصور هادی و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب (حامی امارات) از مرداد ماه گذشته شدت یافت؛ زمانی که درگیری های شدید میان نیروهای اماراتی و دولت مستعفی در استان های جنوبی یمن رخ داد و در نهایت نیروهای وابسته به امارات کنترل عدن را در دست گرفتند.

در پی این موضوع عربستان تلاش کرد، هیأت دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب را برای امضای توافقی تحمیلی دور یکدیگر بنشاند اما اختلافات دو طرف مانع توافق شده بود تا اینکه انتها تواق ریاض میان دولت هادی و نیروهای اماراتی در چهاردهم آبان ماه گذشته در ریاض امضا شد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه درگیری های شدید در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه درگیری های شدید در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید