51 نقطه از محورهای کردستان ریزش برداری شده است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران/کردستان مدیر مرکز مدیریت راه های راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان، با اشاره به بارش های شبانه روز گذشته گفت که 51 مورد ریزش برداری در سطح جاده های استان در 24 ساعت گذشته توسط اکیپ های اداره راهداری اجرا شده است.

51 نقطه از محورهای کردستان ریزش برداری شده است

دانش زندی در گفت و گو با وبلاگ اسبیکو، با اشاره به بارش های شبانه روز گذشته اظهار کرد که 51 مورد ریزش برداری در سطح جاده های استان اجرا شده است اظهار کرد: بیشتر ریزش برداری ها مربوط به گردنه صلوات آباد سنندج، حوالی روستای نگل و محور سنندج به دیواندره (گردنه ماموخ) بوده است.

مدیر مرکز مدیریت راه های راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان توضیح داد: با توجه به بارش برف در نیمه شب روز گذشته، اکیپ های راهداری بیش از 570 کیلومتر باند برف روبی را انجام داده اند.

وی با اشاره به ادامه بارش های خفیف و پراکنده در آسمان استان مطرح کرد: هم اکنون در محور سنندج به همدان و دهگلان به قروه بارش باران، در محور دیواندره به سقز و دیواندره به بیجار بارش خفیف برف و مه غلیظ به خصوص در گردنه ایرانخواه و زرینه ادامه دارد.

زندی ادامه داد: بارش های این توده تا ساعات آینده به اتمام می رسد و عملیات برفروبی بار دیگر انجام خواهد شد.

بارش باران در شبانه روز گذشته موجب خروش رودخانه های کردستان شده و طراوت بهاری به زمستان بخشیده است

خسرو سیف پناهی شعبانی کارشناس هواشناسی استان کردستان، با اشاره به بارش های مناسب این سامانه اظهار کرد: این سیستم بارشی از ابتدای آغاز فعالیت خود در آسمان کردستان، 101 میلی متر در سلین، سروآباد 74، مریوان 70، کامیاران 64، قروه 50، بانه 49، سنندج 43 و بیجار 38 میلی متر به ثبت رسانده است.

وی گفت: بارش های این سامانه از عصر امروز قطع خواهد شد و تا روز یکشنبه هفته آینده پدیده بارشی خاصی در سطح استان نخواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی استان کردستان در سرانجام یادآور شد که از روز پنجشنبه دمای هوا به طور متوسط 4 تا 7 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

بارش باران موجب لغزندگی جاده های استان شده است و به طبع، حوادث جاده ای در صورت عدم رعایت قوانین افزایش می یابد

عیسی گوهری، رئیس پلیس راه استان کردستان با اشاره به لغزندگی جاده ها اظهار کرد که خوشبختانه در شبانه روز گذشته تصادف منجر به فوت در استان نداشته ایم.

وی اضافه نمود: با توجه به لغزندگی جاده ها هم استانی ها سرعت مطمئنه و فاصله طولی را رعایت نمایند.

در سرانجام با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان، مبنی بر خطر وقوع سیلاب در شبانه روز گذشته از محمد فلاحی، مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان با اشاره به بارش های مناسب این سامانه بارشی توضیح داد که بارش ها در سطح استان خساراتی در پی نداشته است.

وی در سرانجام یادآور شد: تنها در قروه و سنندج مواردی از آبگرفتگی گزارش شده است که خساراتی را درپی نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "51 نقطه از محورهای کردستان ریزش برداری شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "51 نقطه از محورهای کردستان ریزش برداری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید