چگونه متوجه شویم کسی دروغ می گوید؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تقریبا همه ما در طول روز دروغ های مختلفی از این و آن می شنویم. از دروغ های کوچک و ساده گرفته تا دروغ های مخرب. همه و همه به گوش ما آشنا هستند.

چگونه متوجه شویم کسی دروغ می گوید؟

ما در دوره ای زندگی می کنیم که خیلی از اخبار و اطلاعات به دروغ منعکس می شوند و جای حقیقت را می گیرند. گاهی نیز این جریان انعکاس اطلاعات دروغین از یک جرقه کوچک به یک آتش بزرگ تبدیل می گردد. دراین مطلب از وبلاگ اسبیکو به نشانه های افراد دروغگو می پردازیم.

نشانه های افراد دروغگو

برای تشخیص فرد دروغگو لازم نیست یک کارآگاه حرفه ای باشید یا بتوانید فکر دیگران را بخوانید، از همین ترفندها برای گرفتن مچ دیگران موقع دروغ گفتن بهره ببرید.

ارائه جزئیات در خصوص موضوع از نشانه های افراد دروغگو

شاید پیش خودتان فکر کنید که یک حرف دروغ جزئیات خاصی ندارد اما گاهی اوقات قضیه کاملا برعکس است. معمولا افراد دروغگو در پاسخ به سوالی که از آن ها پرسیده می گردد یک داستان طولانی با جزئیات و توضیحات زیاد تعریف می نمایند.

وقتی از آن ها سوال می پرسید به شدت حالت دفاعی می گیرند

اگر شما یک فرد دروغگو را به چالش بکشید، اغلب اوقات آن شخص حالت دفاعی می گیرد و آزرده خاطر می گردد. فرد دروغگو با سرزنش کردن شما تقصیر را گردن شما می اندازد و باعث می گردد احساسات خودتان را زیر سوال ببرید و آن شخص را بی گناه تلقی کنید.

دروغگوها موقع دروغ گفتن صورتشان را می خارانند

دلتان می خواهد فرد دروغگو را تشخیص بدهید؟ خیلی خب، ممکن است یک دروغگو موقع حرف زدن صورتش را بخاراند. وقتی کسی در حالت عصبی دروغ می گوید، جریان خون بیشتری به صورتش راه پیدا می نماید و همین مساله باعث می گردد احساس خارش خفیفی در صورتش ایجاد گردد.

در این شرایط بینی و یا سایر قسمت های صورت ممکن است دچار خارش شوند و فرد مجبور به خاراندن صورتش گردد. بنابراین دفعه بعد که شک کردید ممکن است شخص مقابلتان در حال دروغ گفتن به شما باشد به این مورد هم توجه کنید.

گرفتن جلوی دهان از نشانه های افراد دروغگو

افراد دروغگو ممکن است گاهی اوقات موقع حرف زدن جلوی دهانشان را بگیرند، چون حرف های واقعی نمی زنند. این کار در واقع یک ابزار روانشناختی محسوب می گردد. با این کار آن ها احساس می نمایند دروغ نمی گویند چون کسی دهانشان را نمی بیند.

طبق گفته کارشناسان، بعضی افراد موقع گفتن حرف هایی که حقیقت ندارند دنبال پنهان کردن یا پوشاندن دهانشان هستند تا با حرف هایشان روبرو نشوند یا کلماتشان را نرم تر نمایند. برای اینکه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید به مطلب با کسی که پشت سرمان حرف می زند چه کنیم؟ سر بزنید.

دروغگوها زیاد حرکت نمی نمایند

با اینکه خیلی از دروغگوها موقع دروغ گفتن حرکات عصبی از خودشان نشان می دهند اما گاهی اوقات بی حرکتی هم می تواند نشانه ای از دروغگویی باشد. دروغگوهای با تجربه کوشش می نمایند تا روی حرکات بدنشان موقع صحبت کردن کنترل داشته باشند اما این فرایند در واقع نشان می دهد که آن ها سعی در پنهان کردن چیزی دارند.

دروغگوها دستهایشان را جمع می نمایند

معمولا یک فرد دروغگو سعی می نماید خودش را از فردی که با او در حال صحبت است دور کند. این مساله به معنای این است که آن ها مناطقی را که ممکن است در معرض خطر قرار بگیرند یا آسیب پذیر باشند مثل چشم و دهانشان را از مخاطب دور می نمایند. علاوه بر چشم و دهان، آن ها موقع حرف زدن، قسمت پایینی مچ دست، پایین تنه، گردن و بالای سرشان را هم تا حد امکان از فرد مقابل فاصله می دهند.

دروغگوها تماس چشمی برقرار نمی نمایند

یکی دیگر از نشانه های یک فرد دروغگو عدم برقراری تماس و ارتباط چشمی با شما به خاطر احساس شرم است. اگر مشغول صحبت با کسی هستید و متوجه شده اید او به هر جایی به جز چشم های شما نگاه می نماید یا از نگاه مستقیم به شما خودداری می نماید احتمالا با یک فرد دروغگو سر و کار دارید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خنده شما راز درونتان را افشا می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه متوجه شویم کسی دروغ می گوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه متوجه شویم کسی دروغ می گوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید