نگهداری 435 کودک و نوجوان در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان اصفهان

به گزارش وبلاگ اسبیکو، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت:در حال حاضر435 کودک و نوجوان زیر 18 سال در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان زندگی می نمایند.

نگهداری 435 کودک و نوجوان در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان اصفهان

به گزارش از،مجتبی ناجی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان با بیان اینکه شیوه و راهبرد بهزیستی، سپردن و بازگرداندن نوزادان و بچه ها به خانواده ها و بستگان نزدیک خود آنهاست اضافه کرد: تنها بچه ها مجهول الهویه به متقاضیان فرزندخواندگی واگذار می شوند.

مجتبی ناجی با بیان اینکه بعضی از متقاضیان از همان ابتدا درخواست سرپرستی دائمی دارند گفت: براساس قانون این خانواده ها تا دو سال باید امین موقت باشند که در صورت مراجعه نکردن خانواده کودک، می توانند سرپرستی طفل یا کودک را عهده دار شوند.

او گفت: پارسال 47 کودک به متقاضیان واگذار شدند که70 مورد از واگذاری های سال های قبل با توجه به گذشت 2 سال و مراجعه نکردن خانواده های آنها، به سرپرستی دائمی تبدیل شد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: در حال حاضر435 کودک و نوجوان زیر 18 سال در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان زندگی می نمایند.

ناجی به آماده بهره برداری شدن ساختمان جدید شیرخوارگاه اصفهان پس از یک دهه از شروع عملیات ساختمانی در منطقه 14 خبرداد و اضافه کرد: این شیرخوارگاه با همکاری خیران و دولت ساخته شده که پذیرش 100 کودک را خواهد داشت.

او گفت: در این شیرخوارگاه، نوزادان زیر سه سال به طور موقت نگهداری می شوند، ولی با توجه به فضای آن می توانیم بچه ها سه تا 6 سال را هم پذیرش موقت کنیم.

مجتبی ناجی اضافه کرد: این شیرخوارگاه همزمان با هفته بهزستی در اصفهان به بهره برداری می رسد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نگهداری 435 کودک و نوجوان در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری 435 کودک و نوجوان در 39 مرکز شبانه روزی بهزیستی استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید