فنلاند، فرزندان اتباع خود در داعش را بازمی گرداند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، دولت فنلاند میخواهد فرزندان اتباع داعشی خود را به این کشور بازگرداند.

فنلاند، فرزندان اتباع خود در داعش را بازمی گرداند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو، سانا مارین نخست وزیر جدید فنلاند از برنامه دولتش برای بازگرداندن فرزندان مادران فنلاندی که با سفر به سوریه، به گروه تروریستی داعش پیوسته بودند، اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مارین شامگاه دوشنبه در بیانیه ای با هدف اختلافات داخلی بر سر موضوع بازگرداندن مادران داعشی و فرزندان آنها به فنلاند، گفت: هدف از این اقدام مسئولان [فنلاندی]، حفاظت از منافع این بچه ها در هر شرایطی است.

وی اما شرح داد که دولت فنلاند هیچ الزامی برای یاری کردن به بزرگسالانی که با خواست خود به منطقه (سوریه) رفته و عضو داعش شدند، ندارد.

بر این اساس، فنلاند یکی از چندین کشور اتحادیه اروپا است که با تصمیمی برای بازگرداندن اتباع خود که به گروه تروریستی داعش پیوسته بودند و اکنون در بازداشتگاه شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه هستند، روبرو است.

طبق گزارش رسانه های فنلاندی، بیش از 30 کودک که از 11 مادر فنلاندی عضو داعش متولد شده اند، در حال حاضر در بازداشتگاه الهول واقع در استان حسکه تحت کنترل شبه نظامیان کُرد هستند و سرنوشت این بچه ها و مادران آنها باعث مباحثات گسترده ای در میان احزاب فنلاندی طی یک هفته اخیر شده است.

پیش از این نیز، وزارت خارجه اتریش اعلام نموده بود که این کشور با بازگشت بچه ها عناصر داعش از سوریه به این کشور موافق است. (جزئیات بیشتر)

در حال حاضر نزدیک به 12000 زن و کودک (4000 زن و 8000 کودک) وابسته به عناصر داعش در اردوگاه الهول در استان الحسکه در شمال شرق سوریه ساکن هستند و شرایط امنیتی ویژه ای نیز در مورد آن ها اعمال می گردد. به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین شرایط این اردوگاه فاجعه آمیز و ترسناک است و مسئولان اردوگاهها به سختی می توانند نیازهای غذایی و بهداشتی و درمانی آنان را فراهم نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فنلاند، فرزندان اتباع خود در داعش را بازمی گرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنلاند، فرزندان اتباع خود در داعش را بازمی گرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید