سازمان ملل متحد نسبت به سوریه شدن میانمار هشدار داد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به گسترش درگیری ها در میانمار و تبدیل شدن آن به کشوری مانند سوریه ابزار نگرانی کرد.

سازمان ملل متحد نسبت به سوریه شدن میانمار هشدار داد

به نقل از یورونیوز، میچل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد در بیانیه خود نسبت به احتمال ارتکاب جنایت علیه بشریت در میانمار هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: انعکاس واضحی از آنچه در سال 2011 در سوریه رخ داد به گوش می رسد. این وحشت وجود دارد که شرایط در میانمار به یک جنگ همه گیر تبدیل گردد. در ادامه این بیانیه از کشورها خواسته شده است تا با درس دریافت از اشتباهات مهلکی که در سوریه اتفاق افتاده مانع تکرار چنین شرایطی در میانمار شوند.

از زمان کودتای ارتش میانمار و سرنگونی دولت قانونی روزانه هزاران نفر از مخالفان حکومت نظامیان به خیابان ها می آیند. بر اساس برآوردها تا کنون نزدیک به 800 نفر از معترضان به دست نظامیان کشته شده اند.

باچله در بیانیه خود اعلام کرد: در سال 2011 اعتراضات مسالمت آمیز مردمی با خشونت مفرط و غیر ضروری سرکوب شد. ادامه فشار بی رحمانه و مستمر دولت علیه مردم خود موجب مسلح شدن بعضی افراد شده و کشور را وارد یک چرخه سراسری خشونت می نماید.

باچله گفت: جنگ داخلی سوریه طی 10 سال گذشته تبعات سنگینی برای میلیون ها غیرنظامی برجای گذاشت. هم اکنون 3080 معترض در میانمار بازداشت شده و گزارش ها حاکی است که 23 نفر در پی محاکمه های مخفیانه اعدام شده اند.

وی همچنین ضرورت لحاظ تدابیر فوری و قاطعانه برای توقف کشتار مردم میانمار توسط رهبری نظامی در این کشور را مورد تاکید قرار داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سازمان ملل متحد نسبت به سوریه شدن میانمار هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل متحد نسبت به سوریه شدن میانمار هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید