روزنامه پاکستانی: قدرت دریافت طالبان به افول دولت کابل منجر می گردد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، یک روزنامه پاکستانی نوشت که تبدیل طالبان به یک قدرت رسمی در افغانستان منجر به انتها کار دولت افغانستان خواهد شد و منطقی است اگر اشرف غنی بخواهد بر سر فرایند صلح مانع ایجاد کند.

روزنامه پاکستانی: قدرت دریافت طالبان به افول دولت کابل منجر می گردد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اسبیکو، روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبون گفت که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در حالی برای به تاخیر انداختن صلح و تداوم جنگ کوشش می نماید که طالبان و دولت آمریکا نسبت به توافقنامه قطر پایبند بوده اند.

این روزنامه اضافه نمود: 10 روز پس از توافقنامه قطر قرار بود که مقامات افغان و طالبان مذاکرات را درباره آینده افغانستان شروع نمایند اما به دلیل مشغول بودن غنی به توافق و کسب کرسی ریاست جمهوری این مذاکرات به تاخیر افتاد و اکنون نیز عدم تکمیل فرایند آزادی زندانیان مانعی بر سر این فرایند است.

این گزارش، حمله انتحاری اخیر طالبان به نیروهای امنیتی را نیز قابل انتظار دانست و دلیل آن را نیز موانع ایجاد شده در جهت صلح توسط اشرف غنی دانست.

نوشتار در ادامه نیز توضیح داد که مسئله کاهش خشونت ها اهمیتی برای آمریکایی ها ندارد و اگر چنین بود باید بندی در توافقنامه در این باره وجود داشت.

اکسپرس تریبون همچنین مدعی شد که خودداری اشرف غنی از آزادی 592 زندانی طالبان به معنی تحمل تلفات ایجادی از حملات این گروه است و از دیدگاه غنی ایجاد مانع در جهت صلح منطقی است زیرا تبدیل طالبان به یک قدرت رسمی در افغانستان به معنی خاتمه کار دولت کابل است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روزنامه پاکستانی: قدرت دریافت طالبان به افول دولت کابل منجر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه پاکستانی: قدرت دریافت طالبان به افول دولت کابل منجر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید