دستگیری 4 عامل حفاری غیرمجاز در شهر تاریخی لیلان آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از دستگیری چهار عامل حفاری غیرمجاز در شهر تاریخی لیلان شهرستان ملکان اطلاع داد.

دستگیری 4 عامل حفاری غیرمجاز در شهر تاریخی لیلان آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، کاظم داداشی امروز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه 99 ضمن اعلام این خبر، گفت: با توجه به تاریخی بودن منطقه لیلان و قرارگیری یکی از سایت های مهم باستانی استان در این منطقه، طی عملیاتی مخفیانه چندین عامل حفاری غیرمجاز در یک خانه شخصی، اقدام به حفر تونل زیرزمینی کردند.

او در ادامه گفت: این تونل به عمق 10 متر و طول بیش از 200 متر با تزریق بتن توسط چهار نفر ایجاد شده بود که به دنبال اعلام خبر دوستداران میراث فرهنگی شهر لیلان، با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی، نیروی انتظامی، دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان، مکان موردنظر کشف و عاملان دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: پرونده عاملان حفاری غیرمجاز خانه ای مسکونی در شهر لیلان، پس از آنالیز شرایط، برای اقدامات قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

هم استانی ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره 09662 مرکز پیغام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اطلاع دهند.

منبع: میراث آریا

به "دستگیری 4 عامل حفاری غیرمجاز در شهر تاریخی لیلان آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 4 عامل حفاری غیرمجاز در شهر تاریخی لیلان آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید