جانسون از همکاری با بایدن درخصوص ایران اطلاع داد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، نخست وزیر انگلیس با دلگرم کننده خواندن سیگنال های دولت جدید آمریکا درباره ایران، گفت که تحولات مهمی در نزدیک شدن تفکرات لندن-واشنگتن درخصوص موضوعات مختلف از جمله مسائل مربوط به ایران اتفاق افتاده است.

جانسون از همکاری با بایدن درخصوص ایران اطلاع داد

به گزارش فارس، علی رغم امتناع دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن از بازگشت به توافق هسته ای و لغو تحریم های ایران، لندن نسبت به سیگنال های واشنگتن درخصوص تهران خوش بین است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شامگاه یکشنبه در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی بی اس ضمن اشاره به دو تماس تلفنی مثبت و سازنده ای که با بایدن داشته، گفت شاهد نزدیک شدن اولویت های واشنگتن و لندن طی هفته های اخیر بوده است.

به نوشته وبگاه پالتیکو به نقل از این مصاحبه، جانسون درباره نزدیک شدن دیدگاه های آمریکا و انگلیس درخصوص موضوعات مختلف از جمله ایران، شرح داد: تحولات مهمی طی چند هفته اخیر درخصوص نزدیک شدن نحوه تفکر آمریکا و انگلیس درباره موضوعات خاصی مانند ایران، ناتو و تغییرات اقلیمی اتفاق افتاده است.

وی در ادامه از پاسخ به سوال مجری سی بی اس درباره اظهار نظر قدیمی و منفی بایدن در مقایسه کردن رهبر حزب محافظه کار انگلیس (شخص جانسون) با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، طفره رفت.

نخست وزیر انگلیس حوزه های تغییرات اقلیمی و سیاست درقبال ایران را از جمله حوزه هایی دانست که واشنگتن و لندن می توانند در آن ها همکاری نمایند و اضافه کرد: به نظرم برخی از بیانیه هایی که از کاخ سفید و دولت جدید آمریکا می شنویم، به طرز شگفت آوری دلگرم نماینده است.

روز گذشته نیز دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس در تماس تلفنی با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود، درباره تقویت روابط دوجانبه و برنامه هسته ای ایران صحبت کرد.

21 فوریه (سوم اسفند ماه) زمان اجرای بند ششم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران و توقف نظارت های فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی خواهد بود و تا به امروز تحولی در اجرای تعهدات طرف های برجامی و لغو تحریم ها مشاهده نشده است.

سه کشور اروپایی امضانماینده توافق هسته ای ایران روز آدینه با صدور یک بیانیه مشترک بار دیگر اتهام زنی به تهران در موضوع پایبندی به تعهدات توافق هسته ای برجام را تکرار کردند.

منبع: فرارو

به "جانسون از همکاری با بایدن درخصوص ایران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون از همکاری با بایدن درخصوص ایران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید