توصیه هایی برای شستن لباس های بیماران کرونایی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بر اساس شواهد موجود، درباره تمیز کردن و ضدعفونی کردن لباس های بیمار می گویند: استفاده از دستکش یکبار مصرف و ماسک مناسب هنگام تمیزکاری و ضدعفونی کردن لازم است. برای شستن ملافه های تخت، پوشش بالش ها، پتو، پرده ها و لباس ها از ماشین لباسشویی و شوینده مناسب و ترجیحا آب داغ استفاده گردد.

توصیه هایی برای شستن لباس های بیماران کرونایی

به گزارش وبلاگ اسبیکو از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار مطلبی توصیه هایی را درباره تمیز و ضدعفونی کردن لباس های بیماران بیان نموده اند.

آن ها می گویند: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و سازمان بهداشت جهانی در خصوص تمیز کردن و ضدعفونی لباس های فرد مبتلا به ویروس کرونا موارد زیر را پیشنهاد می نماید:

1) قبل از آغاز تمیز کردن، ماسک جراحی و یک جفت دستکش پوشیده گردد. از لمس صورت و چشم ها در طول تمیزکاری خودداری گردد.

2) پنجره ها به منظور تهویه باز نگه داشته شوند.

3) از پرتاب کردن لباس ها خودداری گردد. از ماشین لباسشویی و شوینده مناسب و ترجیحا آب داغ برای شستن استفاده گردد. شستشو با آب داغ 70 درجه سانتی گراد و شوینده برای حداقل 25 دقیقه توصیه می گردد. اگر شست وشو با آب دمای کمتری انجام می گردد از ماده شیمیایی مناسب برای دمای پایین و با غلظت مناسب برای شست وشو استفاده گردد.

4) هنگام خشکشویی لباس ها (برای مثال در بیمارستان) تنظیمات به گونه ای انتخاب شوند که گرم ترین آب برای شست وشو استفاده گردد. لباس های کثیف که در تماس با یک فرد بیمار بوده را می توان با لباس های سایر افراد شست وشو داد. چرخ دستی یا هر وسیله ای که برای حمل ونقل لباس های شستنی استفاده می گردد طبق دستورالعمل های مذکور تمیز و ضدعفونی شوند.

5) هنگام شستن یا قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی از تکان دادن آن ها خودداری گردد تا از پراکنده شدن ویروس های احتمالی موجود بر سطح آن ها جلوگیری گردد.

6) در صورتی که امکان شستشوی لباس ها بلافاصله پس از درآوردن آن ، وجود ندارد در سبد لباسی که درون آن پلاستیک هست قرار گیرند. در این صورت در طول زمانی که میزبان زنده وجود ندارد، ویروس ها از بین می فرایند. حتی اگر البسه آلوده به ویروس ها باشند، تنها در صورتی بیماری اتفاق می افتد که دست ها به لباس آلوده مالیده و سپس دهان، چشم و بینی با آن ها لمس گردد.

7) اگر افراد هنور برای تشخیص ویروس کرونا آزمایش می دهند، وسایل شخصی و سایر وسایل مورد استفاده آن ها مانند بالش، تشک، فرش و کوسن تا زمانی که عفونت آن ها خاتمه یابد مورد استفاده قرار نگیرد.

8) سطل ها با خیساندن در ماده ضدعفونی کننده یا محلول سفیدکننده ضدعفونی شوند.

9) پس از تکمیل تمیزکاری و ضدعفونی، دستکش ها درآورده شده و دست ها با آب و صابون شسته شوند.

10) ماسک جراحی برداشته شده و مجددا، دست ها با آب و صابون شسته شوند.

11) دستکش ها و ماسک در کیسه های زباله یا پلاستیک های دو لایه به دور انداخته شوند.

به طور کلی، استفاده از دستکش یکبار مصرف و ماسک مناسب هنگام تمیزکاری و ضدعفونی کردن لازم است. برای شستن ملافه های تخت، پوشش بالش ها، پتو، پرده ها و لباس ها از ماشین لباسشویی و شوینده مناسب و ترجیحا آب داغ استفاده گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "توصیه هایی برای شستن لباس های بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای شستن لباس های بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید