بدترین اتفاق ممکن درباره کرونا

به گزارش وبلاگ اسبیکو، هفت ماه از شیوع کووید 19 در دنیا می گذرد، اما هنوز چهره این ویروس موذی تا اندازه زیادی ناشناخته مانده و هر روز ویژگی ها و علائم جدیدی از این بیماری بروز پیدا می نماید. با وجود وسعت و شدت بیماری و تعداد بالای مبتلایان و فوتی ها، هنوز بسیاری از مردم آنطور که باید این ویروس و خطر مبتلا شدن را جدی نگرفته و اعتقاد چندانی به رعایت پروتکل های بهداشتی ندارند. تا زمان یافتن درمان قطعی و در دسترس قرار دریافت واکسن، تنها راه مبارزه با این ویروس، رعایت جدی و کامل پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات است.

بدترین اتفاق ممکن درباره کرونا

چقدر این بیماری را جدی گرفته ای!

حمید رضا شاه آبادی؛ مدیرعامل انتشارات مدرسه که به بیماری کرونا مبتلا شده و هفته هاست با عوارض سخت آن دست وپنجه نرم می نماید، درباره نحوه ابتلای خود به این ویروس بیان نمود: به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت می کردم و حتی گاهی دوستان و همکاران به شوخی می گفتند چقدر این بیماری را جدی گرفته ای! به یقین و دقیق نمی توانم بگویم، ولی گمان می کنم این بیماری را از یکی از همکاران که خود و خانواده اش مبتلا بوده و متأسفانه آن را پنهان نموده بود، گرفته باشم. ایشان با من همکاری و ارتباط نزدیک داشت و در یک محیط بسته بدون ماسک در کنار هم بودیم.

وی اضافه کرد: ابتدا گمان می کردم به سرماخوردگی مبتلا شده ام و چندان موضوع را جدی نگرفتم، چون طوری که من رعایت می کردم اصلا فکر نمی کردم به کرونا مبتلا شوم. اما وقتی علائم تشدید شد، 12 تیرماه با مراجعه به بیمارستان متوجه شدم که متأسفانه مبتلا شده ام. این بیماری بسیار آزاردهنده است و در مدت چندین هفته درگیری با آن، متوجه شدم بسیار آزاردهنده تر و سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنیم.

احساس می کردم اعضای بدنم در حال جدا شدن هستند

این نویسنده در توضیح شرایط خود ادامه داد: روزها و شب های بسیار سختی را پشت سر گذاشتم همراه با بدن درد، تب ولرز، سرفه های خیلی شدید و تهوع بسیار بد و آزاردهنده به صورتی که احساس می کردم اعضای بدنم در حال جدا شدن هستند. حالت خفگی و تنگی نفس شب وروز اجازه خواب به انسان نمی دهد. این بیماری روی دیگر اعضا و سیستم های بدن مانند کلیه، قلب و گوارش هم تأثیر می گذارد.

توهمات بسیار آزاردهنده ای در تنهایی قرنطینه داشتم

شاه آبادی گفت: یکی از تأثیرات آن نیز روی سیستم مغز و اعصاب است. توهمات بسیار آزاردهنده ای در تنهایی قرنطینه داشتم؛ فکر می کردم کسی پیشم آمده و با من حرف می زند. می دانستم این توهم است، ولی آن فرد را هم می دیدم. بعد از چندین هفته از زمان مبتلا شدن به این بیماری، هنوز اختلال خواب دارم، راحت نمی توانم غذا بخورم و چند پله را راحت بالا و پایین بروم. خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از علائم بیماری رفع شده، ولی ضعف و تنگی نفس هنوز آزار می دهد و گاهی آنقدر شدید است که می تواند به اندازه خود بیماری آزاردهنده باشد.

نباید این بیماری را مخفی کرد

وی اضافه کرد: بدترین چیز درباره کرونا، دست کم دریافت آن است. بسیاری از مردم فکر می نمایند مثل یک سرماخوردگی ساده بیماری را می گیرند و رد می نمایند، ولی واقعا سخت تر از این حرف هاست. بعضی نیز ابتلا به این ویروس را ننگ و اَنگ می دانند و آن را مخفی می نمایند که این بدترین کار است، چون علاوه بر آسیب جدی به خود و خانواده شان، می توانند تعداد زیادی را نیز مبتلا نمایند. نباید این بیماری را مخفی کرد، چون ما در برابر جامعه و مردم مسئولیم.

مدیرعامل انتشارات مدرسه در خاتمه تأکید کرد: همه باید این موضوع را جدی بگیرند، چون اصلا شوخی نیست. سلامتی خودمان و اطرافیان مان ایجاب می نماید، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیریم.

منبع: همگردی

به "بدترین اتفاق ممکن درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین اتفاق ممکن درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید