افشای یک فاجعه بزرگ از تیم ملی در قطر

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تیم ملی فوتبال ایران با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ سهمیه حضور در جام جهانی 2022 قطر را کسب کرد اما این مربی کُروات شانس نشستن روی نیمکت ایران در جام جهانی را از دست داد چرا که فدراسیون فوتبال با انتخاب کارلوس کی روش سه ماه مانده تا آغاز جام جهانی، این مربی پرتغالی را به قطر فرستاد.

افشای یک فاجعه بزرگ از تیم ملی در قطر

هرچند کی روش در جام جهانی با قبول دو باخت برابر انگلیس و آمریکا و کسب یک برد برابر ولز نتوانست به مرحله حذفی صعود کند اما انتقاد از اسکوچیچ و کادر فنی سابق تیم ملی در جریان است.

بعد از آنکه مهدی محمدنبی نایب رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم ملی، صبح امروز در مصاحبه ای دو دستگی و اختلاف در تیم ملی در زمان اسکوچیچ را تایید کرد و از آن به عنوان یکی از چالش های تازه فدراسیونِ مهدی تاج نام برد، مارکار آقاجانیان دستیار کارلوس کی روش هم در مصاحبه ای برخی از اظهارات و تصمیمات اسکوچیچ را زیر سئوال برد.

مهمترین بخش اظهارات آقاجانیان درباره سرمربی سابق تیم ملی به عدم توجه او به سیستم ارزیابی دیجیتالی بازیکنان (GPS) بر می گردد؛ جایی که او از بروز یک فاجعه در سال های اخیر در تیم ملی خبر می دهد.

آقاجانیان که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، گفت: در این چند سال (بعد از جدایی کی روش از تیم ملی در سال 2019) هیچ کاری در تیم ملی انجام نشده است. کی روش اولین نفری بود که GPS را به فوتبال ایران آورد. این دستگاه ها بعد از جدایی کی روش داخل انبار افتاده بود و استفاده نشده بود. باتری این دستگاه ها فاسد شده بود و دوباره اینها را خریداری کردند.

وی اضافه کرد: چطور می توانید آمار بازیکن را در تمرین و مسابقه بدون GPS داشته باشید؟ یادم است در اردوی ایران در قطر و بازی محبت آمیز با الجزایر (در زمان سرمربیگری اسکوچیچ) یک مربی ایرانی شاغل در قطر گفته بود تعجب می کنم در این عصر تیم ملی ایران از GPS استفاده نمی کند. چطور چنین چیزی می گردد؟

مربی تیم ملی ایران اعلام کرد: ما هر روز به وسیله این دستگاه ها آمار تمرین را در می آوریم. نمی توان با نگاه کردن متوجه مقدار فعالیت بازیکن و کنترل تمرین شد. باید تمرین بعد از مدتی تعطیل بگردد. کتاب نیست که شما بگویید امروز دو ساعت تمرین کنیم. یک جایی احتیاج است با توجه به انرژی و دوندگی صرف شده بازیکن، تمرین را قطع نمایند. تعجب می کنم. برای ما عجیب بود که این دستگاه ها استفاده نشده است.

این ادعا در حالی مطرح می گردد که فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ و کادر فنی او توضیحی در این خصوص ارائه نکرده بودند. تعیین نیست اسکوچیچ اعتقادی به استفاده از GPS نداشته و یا این دستگاه ها در آن موقع هم خراب بوده است.

به هر حال مقدار ضرر مادی فدراسیون فوتبال بابت از کار افتادن و فاسد شدن دستگاه ها که با GPSهای تازه جایگزین شده است یک بخش از ماجرا است؛ بخش دیگر به این موضوع بر می گردد که اسکوچیچ و مربیان سابق تیم ملی چطور فعالیت بازیکنان را بررسی می کردند و کنترل عملکرد بازیکنان در جریان تمرینات و مسابقات به چه شکل صورت می گرفته است؟

منبع: فرارو

به "افشای یک فاجعه بزرگ از تیم ملی در قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای یک فاجعه بزرگ از تیم ملی در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید