اعتراض دانشجویان مامائی علوم پزشکی گیلان به تصمیم گیری ها دانشگاه در شرایط کرونایی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، جمعی از دانشجویان رشته مامائی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نامه ای به وزیر بهداشت اعتراضات خود را نسبت شرایط غیر رضایت بخش تصمیم گیری ها دانشگاه در شرایط کرونایی اعلام کردند.

اعتراض دانشجویان مامائی علوم پزشکی گیلان به تصمیم گیری ها دانشگاه در شرایط کرونایی

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ اسبیکو، جمعی از دانشجویان رشته مامائی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درنامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نوشتند: با توجه به تصمیم گیری ها و اخبار جدید از سوی دانشگاه مبنی بر ادامه یافتن کارورزی های بیمارستان، مرکز بهداشت و... با شرایطی غیر رضایت بخش، جامعهٔ دانشجویان مامایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مراتب اعتراضات خود را به حضورتان می رساند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام

با توجه به تصمیم گیری ها و اخبار جدید از سوی دانشگاه مبنی بر ادامه یافتن کارورزی های بیمارستان، مرکز بهداشت و... با شرایطی غیر رضایت بخش، جامعهٔ دانشجویان مامایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مراتب اعتراضات خود را به حضورتان می رساند:

1) در ارتباط با مسائل اسکان:

باتوجه به اخذ تصمیم مبنی بر از سرگیری کارورزی دانشجویان، جهت رعایت نمودن پروتکل ها اعلام شد که خوابگاه ها با نصف ظرفیت پذیرش دانشجو خواهند داشت و به هیچ یک از دانشجویان بومی خوابگاه تعلق نمیگیرد! این درحالی است که برای بیشتر دانشجویان بومی علوم پزشکی گیلان، حتی با چشم پوشی از مسائلی همچون مسافت طولانی، رفت و آمد بین شهری، اتلاف وقت و انرژی و نیز هزینه سنگینی که متحمل می شوند، به هیچ وجه صلاح نیست که دانشجویان حاضر در کارآموزی با احتمال بالای ناقل بودن، با استفاده از وسایل نقلیه عمومی که هیچ کدام مقید به فاصله گذاری نیستند، راستا های 1 تا 4ساعته را از نقاط مختلف داخل استان طی نموده و خود چرخه انتقال عفونت را گسترده تر از قبل کنند و این تصمیم عملا اقدامی برای شروع هر چه سریع تر موج دوم بیماری است!

از طرفی با توجه به هزینه سنگین رهن و اجاره خانه برای دانشجویان بومی و نیز با توجه به عدم امکان پیداکردن خانه ظرف یک تا دوهفته در این وقت سال، آن هم به صورت اجاره یک یا دوماهه به صورت موقت و با توجه به مطالب فوق الذکر، با نهایت احترام خواستاریم در جهت اسکان دانشجویان بومی در ساختمان های جدید تدابیری اندیشیده شود.

همچنین با توجه به سخن مسئولین با مضمون ما هیچ مسئولیتی مبنی بر سلامت دانشجویان غیربومی در خوابگاه برعهده نمیگیریم و هرکس در خوابگاه بماند مسئولیتش با خودش! و باتوجه به مجموع مطالبی که گفته شد به نظر می رسد ماندن در خوابگاه ها با مسئولیت و رضایت خودمان بهتر از رفت و امد و افزایش چرخه انتقال ویروس از بیمارستان.مرکزبهداشت به وسایل نقلیه عمومی و از آنجا به منزل و خانواده است!

لذا در نهایت اگر همه راه ها به بن بست رسید ترجیحا امکان اسکان اختیاری در خوابگاه ها با رضایت نامه کتبی مبنی بر قبول مسئولیت فردی، فراهم شود.

2) در ارتباط با وسایل و تجهیزات ضدعفونی:

تمام تجهیزاتی که برای دانشجویان در واحد های مختلف پزشکی و بیمارستان در نظر گرفته شده ماسک پارچه ای ساده بدون قابلیت شستشو یا فیلتر تهویه به تعداد محدود است.

در حالیکه در همان بخش های بیمارستانی، پرسنل با دو لایه ماسک، دستکش، شیلد و گان مشغول فعالیت اند. از آنجایی که جان همه انسان ها به یک میزان ارزشمند است، خواستار اقدام مناسب برای این مورد می باشیم.

3) در ارتباط با نحوه و زمان برگزاری امتحانات:

با توجه به اینکه به آخر ترم تحصیلی نزدیک میشویم، هنوز هم از نحوه برگزاری امتحانات اطلاعی نداریم. اما برگزاری امتحانات به صورت آنلاین با توجه به مسائلی از قبیل نبود زیر ساخت های مناسب اینترنت و مسائل سایت ها و اپلیکیشن های تازه تاسیس و طراحی شده دانشگاه جهت تدریس و ارتباط دانشجویان و اساتید، نیز بر اساس تصمیم گیری عدم تعلق خوابگاه به دانشجویان بومی؛ لذا برگزاری امتحان به صورت آنلاین و یا بصورت حضوری، هردو قابل ملاحظه اند؛ لذا خواهشمندیم برای اسکان همه دانشجویانِ راه های 1 تا 4 ساعته داخل استانی و نیز با در نظر دریافت تمامی پروتکل های بهداشتی در محل امتحان در دانشکده ها به صورت حضوری اعم از فاصله گذاری، ضدعفونی دانشجویان هنگام ورود با اسپری ضدعفونی، حضور اجباری با ماسک و ... مساعدت به عمل آورید.

پیشاپیش بابت پیگیری های شما نسبت به مسائل دانشجویی و شنیدن صدای دانشجویان، و نیز توجه شما کمال تشکر را داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتراض دانشجویان مامائی علوم پزشکی گیلان به تصمیم گیری ها دانشگاه در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض دانشجویان مامائی علوم پزشکی گیلان به تصمیم گیری ها دانشگاه در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید