اجماع گروه های سیاسی عراق برای تسریع در رأی اعتماد به مصطفی الکاظمی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، یک نماینده عراق گفت که مصطفی الکاظمی شانس بالایی برای کسب اکثریت آرای نمایندگان دارد و زودتر از موعد قانونی می تواند تشکیل دولت بدهد.

اجماع گروه های سیاسی عراق برای تسریع در رأی اعتماد به مصطفی الکاظمی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو، عبدالخالق مدحت از نمایندگان مجلس عراق گفت که گروههای سیاسی امیدوارند مصطفی الکاظمی در مدت کوتاهی بتواند پیروز به تشکیل کابینه گردد.

او به وبگاه المعلومه گفت که یک اجماع سیاسی برای حمایت از دولت الکاظمی و تسریع در رأی اعتماد به وی به وجود آمده است و در شرایط فعلی عراق همه گروههای سیاسی خواهان تشکیل سریع دولت هستند.

مدحت تأکید کرد که احزاب شیعه و سنی در بحث بازسازی مناطق آزاد شده از اشغال داعش و بازگشت آوارگان و پاسخ به درخواست های معترضان و مبارزه با فساد اقتصادی و اداری با یکدیگر هم نظر هستند.

به همین دلیل یک منبع مجلسی نیز بدون ذکر نام خود به المعلومه گفت که بیشتر نمایندگان مجلس همچون حزب متبوع خود به دنبال سهم خواهی نیستند اما ائتلاف ها و فراکسیون ها کماکان به دنبال سهم وزراتی در داخل کابینه هستند.

او اضافه نمود: بسیاری از نمایندگان از فراکسیون های سیاسی خود تمرد نموده و بعضی نیز اعلام استقلال نموده اند تا بتوانند در مورد کابینه الکاظمی به طور مستقل تصمیم گیری نمایند.

به گفته وی در صورت رأی گیری مخفیانه، از آن جایی که نمایندگان از الزامات حزبی جدا می شوند، الکاظمی رأی بالایی خواهد آورد و با این حال او در صورت رأی گیری علنی نیز آرای لازم را کسب خواهد نمود.

روز گذشته (پنجشنبه) با انصراف عدنان الزرفی، مصطفی الکاظمی به طور رسمی از سوی برهم صالح مأمور تشکیل کابینه شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اجماع گروه های سیاسی عراق برای تسریع در رأی اعتماد به مصطفی الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجماع گروه های سیاسی عراق برای تسریع در رأی اعتماد به مصطفی الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید