آخرین پرداخت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا اعلام شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی آخرین شرایط پرونده مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا را تشریح کرد.

آخرین پرداخت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اسبیکو، مهدی شکوری با اشاره به واریز مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در فروردین و اسفند به بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: 212 هزار نفر از بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا را در اسفند دریافت نموده اند.

وی توضیح داد: همچنین با توجه به آنالیز صورت گرفته و براساس لیست فروردین 99، تعداد 445 هزار نفر از بیمه شدگان مقرری بیمه بیکاری خود ناشی از ویروس کرونا دریافت نموده اند.

شکوری در خصوص زمان پرداخت مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا مربوط به اردیبهشت ماه نیز افزود: در همین زمینه به محض اینکه لیست کارفرمایان در اختیار سازمان تأمین قرار گیرد، فرایند آنالیز و پایش انجام و در نهایت لیست نهایی برای پرداخت به سازمان برنامه و بودجه ارسال خواهد شد.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزود: با واریز مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا برای اردیبهشت ماه، مصوبه ستاد ملی کرونا به انتها می رسد و در واقع پرداخت مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا برای سه ماه اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 در نظر گرفته شده بود.

وی درباره پرداخت مقرری بیمه بیکاری بر اساس مصوبه 69 مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: این مصوبه، آیین نامه و مقرراتی را دارد که بر اساس آن، لیست این افراد در کمیته های بیکاری در هر استان آنالیز و در ارتباط با آن تصمیم گیری می گردد و برای افرادی که در چارچوب مقررات و قوانین مقرری بیمه بیکاری سازمان تأمین اجتماعی قرار بگیرند، مقرری پرداخت می گردد.

شکوری در پاسخ به این پرسش اگر کارگاهی همچنان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل باشد، تکیلف کارگران آن کارگاه چه خواهد شد، گفت: کمیته های بیکاری هر تصمیمیبگیرند مقرری پرداخت می گردد.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره جاماندگان دریافت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا اظهار کرد: بر اساس لیستی که در اختیار سازمان تأمین اجتماعی از سوی کارفرمایان قرار داده شده اطلاعات این افراد پایش و برای واریز مبلغ بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار داده شده است و در واقع کسی از لیست اشار شده جا نیفتاده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین پرداخت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین پرداخت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید